ФИНАЛЕ КУПА ПРИЈАТЕЉСТВА: Партизан поражен после пенала, Сарајеву пехар

10.06.2018. 19:30
Turnir prijateljstva
Турнир пријатељства / Извор: Фото: Промо

Занимљив меч.

Сарајево је победник Купа пријатељства европских клубова 2018. године, пошто је у финалу савладало Партизан, и то после једанаестераца. Херој клуба из главног града Босне и Херцеговине био је голман Белмин Диздаревић, који је блистао током целог меча, а на крају је имао кључну улогу у веома драматичној пенал серији.

Нова европска медаља за српске кајакаше (ФОТО)

ДИЈАМАНТСКА ЛИГА: У Стокхолму није био Иванин дан, Шпановићева четврта (ФОТО)

Управо је Диздаревић изборио једанаестерце за свој тим, пошто је у току регуларног дела сусрета одбранио неколико одличних прилика играчима Партизана. Диздаревић је у првом полувремену фантастичном парадом зауставио шут Новића, да би нешто касније имао и мало среће када је Милосављевић изашао сам испред њега и пуцао преко гола.  Вреди истаћи и да је Сарајево имало једну одличну шансу у првих 40 минута, међутим Коњалић је искоса са десне стране шутирао поред гола.

НЕОЧЕКИВАНО: Марина Маљковић поднела ОСТАВКУ (ФОТО)

У другом полувремену је поново у главној улози био Диздаревић. Одбранио је неколико врло опасних шутева играча у црно-белим дресовима, па је резултат после 80 минута остао нерешен - 0:0. У пенал серији Сарајево је прво стигло до предности, пошто је у трећој серији Диздаревић одбранио шут Милосављевића. Ипак, одмах након тога голман Партизана Вуканић је у четвртој серији зауставио шут Дервишагића и тако вратио свој тим у игру. Резултат је остао изједначен све до седме серије у којој је на изненађење свих голман Сарајева Диздаревић узео лопту да шутира једанаестерац за свој тим. Уз мало среће, његов шут је завршио у мрежи, да би потом јунак ове утакмице одбранио пенал Павловићу и Сарајево је дошло до велике победе - 6:5.