НА ПОЧЕТКУ ЕВРОПСКОГ ПУТА ПЕТАРДА НА МАРАКАНИ: Шоу-тајм Бена и Иванића!

18.08.2020. 20:30 23:01
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Рутинска победа црвено-белих.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у друго коло квалификација за Лигу шампиона након што су на Маракани савладали гибралтарску Европу са 5:0 (2:0). Црвено-бели су оправдали улогу великог фаворита и прилично сигурно пребродили први корак ка циљу – групној фази најјачег клупског такмичења на континенту.

Прво полувреме почело је у “испитивању” снага. По изузетно брзом и наквашеном терену оба тима су кренула прилично опрезно. Све од 12 минута није било значајнијие шансе, а онда као да су се фудбалери опустили. Ел Фарду Бен је имао сјајну прилику, међутим, нападач са Комора је са свега неколико метара промашио читав гол.

Петнаест минута касније умало шок! Након лоше реакције комплетне одбране црвено-белих Вокер је шутирао са 10-так метара, Милан Борјан је био савладан, али на срећу домаћих лоптра је отишла преко пречке. Ово као да је био сигнал изабраницима Дејана Станковића да се уозбиље И крену знатно одлучније ка голу представника Гибралтара.

У 35. минуту домаћи су повели. Корнер је извео Александар Катаи, а у великој гужви најсналажљивији био је Бен. Њему није било тешко да у празну мрежу угура лопту са неколико десетина центиметара од гол линије.

На следећи погодак чекали смо девет минута. Играо се 44. минут када је Милош Дегенек ухватио волеј са ивице шеснаестерца, а Африканац је рефлексном реакцијом скренуо лопту и преварио немоћног Муњоза. На семафору је писало 2:0.

Са тим резултатом се отишло на одмор.

Бенов шоу се наставио и у другом полувремену. Ел Фарду је до хет-трика стигао у 52. минуту. Одлично је прошао Срђан Спиридоновић који је као на “тацни” послужио нападача којем није било тешко да се по трећи пут упише у листи стрелаца.

Доминација црвено-белих је била све пристунија. Покушавали су Катаи, Вулић и Канга, а нова промена резултата уследила је у 78. минуту. Мирко Иванић је украо лопту штоперу гостујуће екипе и рутиснки савладао Муњоза за 4:0. До краја меча видели смо још један гол у мрежи Европе. У 88. минуту поново је био стрелац Иванић. Бен је фантастично центрирао, а црногорском репрезентативцу није било тешко да постави коначних 5:0

Шампион Србије у другом колу чека победника дуела између Динама из Тбилисија и албанске Тиране.

МЕРИДИАНБЕТ ЦУП – Испрати УЖИВО сваки меч до сада невиђеног турнира у стоном тенису!

ЗВЕЗДА МОЖЕ ДА БУДЕ НОСИЛАЦ У ТРЕЋЕМ КОЛУ КВАЛИФИКАЦИЈА: Потребно је да се ИСПУНИ САМО овај услов

ШТА ОВО ТРЕБА ДА ЗНАЧИ: Томане пред европски деби послао МИСТЕРИОЗНУ поруку (ВИДЕО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ
Убедљива победа Црвена звезде. Резултат је 5:0

90. минут
Играће се још три минута.

89. минут
Слободан ударац са ивице казненог простора извео је Катаи, али лопта је отишла изнад пречке.

88. минут
ГОЛ! Мирко Иванић поново. Бен је цетрирао, а црногорском репрезентативцу није било тешко да повећа резултат. 5:0!

84. минут
Нова шанса за Катаија, али Муњоз поново брани.

83. минут
Жути картон за капитена Европе Вокера.

78. минут
ГОЛ! Иванић је стрелац. Украо је лопту Гонзалесу и рутиснки савладао Муњоза. 4:0!

75. минут
Покушали су Вулић и Канга са дистанце, оба шута су била прилично непрецизна.

74. минут
После добијеног жутог картона Саного излази из игре. Њега је заменио Вулић.

74. минут
Жути картон за Санога.

73. минут
Катаи је покушао поново. Његов шут са ивици шеснеастерца завршио је високо преко гола.

69. минут
Велика прилика за Катаија. Фантастичан контранапад црвено-белх. Шутирао је Иванић, Муњоз кратко одбио, а Магико у пуном трку шутира поред гола.

67. минут
Нова промена у домаћем саставу. Томане мења Спиридоновића.

64. минут
Измена у редовима Европе. Уместо Гаљеха на терену је Васкез.
57. минут
Поново центрира Гајић, али Муњоз сигурно хвата.

55. минут
Нова изгледна шанса за Бена! Гајић је упутио лопту, а Африканац са неколико метара шутира поред гола.

52. минут
ГОЛ! Хет-трик Бена! Одлично је прошао Спиридоновић, а Бену није било тешко да поново затресе мрежу Европе. 3:0!
46. Минут
Прву промену врши Дејан Станковић! Из игре излази Родић. Њега је заменио Гајић.

ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

КРАЈ ПРВОГ ПОЛУВРЕМЕНА!

44. минут
ГОЛ! Поново Бен! Након петог корнера за шампиона Србије и акције Спиридоновића и Катаија. Ел Фарду је рефлексно скренуо шут Дегенека и преварио Муњоза. 2:0!

42. минут
Поново прете гости! Ударац Вокера са 20 метара зауставио је Борјан.

41. минут
Још један ударац ка голу Муњоза! Сјајно је прошао Катаи који је покушао да упосли неког на другој стативи. Управо тамо нашао се Канга, али његов ударац завршио је на спољној мрежи.
38. минут
Након центаршута Родића пробао је Канга, али његов шут главом је био непрецизан.
35. минут
ГОЛ! Звезда је коначно пробила бедем Европе! Након корнера Катаија и велике гужве у петерцу, најбоље се снашао искусни нападач са Комора. Резултат је 1:0!

27. минут
Колико среће за Црвену звезду! Велика прилика за Европу! Са 10 так метара шутирао је Вокер. Лопта је отишла мало преко пречке.
25. минут
Трећи ударац из угла за црвено-беле, али после извођења истог поново без конкретније завршнице.

21. минут
Након новог ударца из угла, покушао је Милуновић али прилично траљаво.

20. минут
Први корнер за црвено-беле, након којег је уследио још један.

19. минут
Домаћи поново прете! Након центрашута Катаија лопта стиже до Иванића, али црногорски репрезентативац шутира слабо.

18. минут
Жути картон за Алвареза! Неконтролисани старт над Гобељићем.

16. минут
Прва шанса за Европу! Лепо је шутирао Гаљехо са дистанце, мешутим, право у Борјана.

12. минут
Каква прилика за црвено-беле! Иванић је сјајно прошао по левој страни, центрирао фантастично, а Бен са само неколико метара од гола није успео да затресе мрежу Европе.

8. минут
Први шут на утамици. Пробао је Канга, али прилично лоше.

2. минут
Слободан ударац за Црвену звезду, скоро до левог корнера. Центрирао је Катаи, а голман гостију Муњоз је интервенисао и одклонио опасност.