ЦРВЕНО-БЕЛИ РУТИНСКИ СЛАВИЛИ: БЛИЦКРИГ" у првом делу и ФЕНОМЕНАЛНИ Катаи за нова ТРИ бода

05.08.2020. 18:25
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Меч 2. кола Суперлиге.

Црвена звезда је победила Раднички из Ниша са 3:0 у мечу другог кола Суперлиге Србије. Стрелци за тим Дејана Станковића били су Вељко Николић у 44. минуту и Срђан Спиридоновић у судијског надокнади у првом делу, док је тачку на и ставио најбољи актер меча Александар Катаи.

НАПРАВИЛИ ХАОС: Видите ШТА се десило у свлачионици Звезде непосредно ПРЕ утакмице са Радничким (ФОТО)

ДЕЛИЈЕ СУ ОВО НЕСТРПЉИВО ЧЕКАЛЕ: Бане Ивановић проговорио о доласку у Звезду

ТЕКТОНСКЕ ПРОМЕНЕ: УЕФА увела ново ПРАВИЛО, а тиче се Вечитих ривала! Ово до сада није било МОГУЋЕ!

Креће завршница Лиге Европе, а вечерас (21.00) на неутралном терену у Гелзенкирхену Интер и Хетафе одиграће један меч осмине финала. Неразури су завршили Серију А у доброј форми и квота на кеца је 1,75, икс је 3,50, док је двојка 5,10. Погледајте све квоте кладионице MOZZART за Интер – Хетафе.

Црвено-бели су доминирали током првог дела, али голови су стигли тек на самом крају полувремена. Александар Катаи је константно доносио опасност по гол Боривоја Ристића.

Нишлије су се успшно браниле, али на крају је “блиц крик“ шампиона Србије за два минута одлучио победника.

Наставак је донео занинмљиувог фудбала, али победник ниједног тернутка није долазио у питање.

То се поготово односо на то када је Катаи постигао терћи гол. Станковић је извршио пет измена и поготово Бен је показао да се на њега озбиљно може рачунати.

Будући да је Партизан неочекивано кикснуо у Новом Пазару, црвено-бели неочекивано имају већ три бода предности у односу на вечитог ривала после два кола.

У нашем лајву испод овог текста можете прочитати шта се из минута у минут дешавало на утакмици :

86. минут
Нова шанса за Звезду. Саного је желео да пронађе саиграча, али га је Ристић осујетио и спречио повећање резултата
83.минут
Гости траже пенал. Сматрају да је Панков играо руком
78. минут
Поново две измене код шампиона Србије. Милан Гајић мења имењака Родића, док је Александар Катаи уступио место Николи Крстовићу
76. минут
Александар катаи крунише голом сјајну игру и решева ssve дилеме око победника. У акцији су учествовали Спиридоновић и Бен
71. минут
Двострука измена код Звзеде. Милош Вулић улази уместо Мирка Иванића, а Саного мења Његоша Петровића
65. минут
Опет лепа акција црвено-белих после прекида. Бен до његоша Петровића, али млади фудбалер Звезде је ипак изблокиран
58. минут
Прилика за Нилшлије из контре, али Стоиљковић је био себичан и све је пропало
54. минут
Катаи до Бена, овај убацује Иванићу. Ипак, Мирко је дао мало дуг фор и Ристић је успео да заштити мрежу
52. минут
Оправдано поништен гол Бена полсе офсајд позиције
49. минут
Нишлије мало преузимају иницијативу, али без изгледније прилике
47. минут
Бен је одмах ушао у шансу, али нема промене
46. минут
Почело је друго полувреме. Код Звезде Ел Фарду Бен мења Томанеа, док је у редовима Нишлија Немања Којић ушао уместо Кристијана Живковића

ПОЛУВРЕМЕ: Звезда је имала иницијативу, али тек у самој завршници је то материјализовала. Катаи опет потврђује да је играч који прави разлику на терену.

45 1 минут
Спиридоновић и Иванић сјајно комбинују, и нова Звездина аквизиција рутински подиже вођство на 2:0

44. минут
Николић шутира са 18 метара и доводи Звезду у вођство од 1:0

43. минут
Катаи центрира, Панков грудима спушта Дегенеку, али нема промене резулатат
41. минут
Катаи оштро центрира, лопта погађа голаман Ристића у пета и одлази у корнер
38. минут
Катаи дрибла, али Ристић избацује у корнер.
36. минут
Луцидна акција Катаија. Пронашао је Дегенека, али нита ни овог пута
27. минут
Покушај Нишлија из контре. Блокиран је шут Стоиљковића
26. минут
Катаи сјајно центрира из корнера, погађа Панкова у "трепавицу", али лопта завршава поред гола
20. минут
Ћирковић шутира са 25 метара, али далеко преко гола Црвене звезде
19. минут
Први играч у белећници Лазара Лукића је Суботић. После слободног ударца лепа акција Катаи и Гобељића, али Звездин бек шутира поред гола