ЗВЕЗДА СПРЕМНА ЗА ВЕЧИТИ ДЕРБИ: Црвено-бели протутњали Крушевцом, актуелни шампион спаковао 4 комада

03.04.2021. 16:33 20:46
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Генерална проба пред меч сезоне успешно завршена.

Фудбалери Црвене звезда савладали су Напредак као гости резултатом  4:1 (2:0). Утакмица 29. кола Суперлиге у Крушевцу послужила је црвено-белима као увертита пред Вечити дерби и меч сезоне са Партизаном. Црвено-бели су освојили нова три бода упрскос лошим временским условима у долини Западног Поморавља.

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ: Бајерн 2,60, Рома 1,76, Монако 1,60!

МАХЕР ОД ЦЕНТАРФОРА! Влаховић погодио за Виолу - Батистута би позавидео! Слабијом ногом у кретњи (ВИДЕО)

НАПУШТА ЗВЕЗДУ ЗБОГ ФОТЕЉЕ: Савићевић губи место председника ФСЦГ после 20 година! Терзићев човек ПРОТИВКАНДИДАТ

Тежак терен и киша која је константно увелико је кумовала лошем почетку обе екипе. Све до првог поготка нисмо видели праву шасну. Црвена звезда је повела у 21. минуту када је Гајић покушао да центрира, лопту је руком зауставио Спремо, а судија Шегрт је без размишљања показао на белу тачку. Неумољив са пенала био је Катаи. Само четири минута касније, гости су дуплирали своју предност. Иванић је шутирао са 30-так метара, Живковић је одлично интервенисао, међутим, Фалћинели је натрчао и затресао мрежу популарних Чарапана. До краја првог полувремена црвено-бели су имали комплетну контролу над мечом, али већих узбуђења није било.

Друго полувреме почело је у истом ритму, голови су поново падали у серијама. Прво је у 71. минуту погодио Бен после слободног ударца Фалка, у 73. вођство гостију смањио је бивши фудбалер Звезде Лука Милуновић. Коначан резултат поставио је Павков у 76. минуту, непуних 60 секунди након што је крочио на терен.

Актуелни шампион Србије се новим тријумфом учврстио на првом месту Суперлиге и спокојно дочекује Вечити дерби. Највећа утакмица нашег фудбала на програму је у среду са почеком од 19.00.

КРАЈ УТАКМИЦЕ!
Напредак - Црвена звезда 1:4.

88. минут
Ритам утакмице је значајно опао, оба тима чекају крај.

76. минут
ГОООЛ! Павков се уписао у листу срелаца само минут након што је ушао у игру. Високи нападач је затресао мрежу ударцем са 15-так метара.

75. минут
Павков је у игри. На клупу се преселио Фалћинели.

73. минут
ГОООЛ! Милуновић је захватио леп волеј са 10-так метара и тако савладао Борјана. Бивши играч Црвене звезде није славио погодак.

71. минут
ГОООЛ! Фалко је извео слободан ударац, Живковић лоше реагује, а Бен постиже нови погодак у црвено-белом дресу.

69. минут
Фалко и Срнић мењају Иванића и Гаврић.

65. минут
Поново се из даљине опробао Мирко Иванић. Ипак, лопта је ишла дирекно у Живковића.

58. минут
Прва велика прилика за Напредак. Одлично је Костић прошао по левом боку и центрирао, добро је захватио волеј и Милошев у срцу шеснаестерца, али се није дао изненадити Милан Борјан.

55 минут
Спремо је зарадио жути картон после неопрезног старта над Гајићем.

47. минут
Имао је Иванић колосалну прилику, али очајна завршница једног од најбољих у Звезди. Мирко је са 15-так метара, "1 на 1" са голманом, шутирао поред леве стативе.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
Двострука промена у Звезди!
Бен и Петровић мењају Санога и Катаија.

45. минут
Крај првог полувремена. Напредак - Црвена звезда 0:2.

42. минут
Катаи је пробао главом са 10-так метара - Живковић није морао да интервенише.

40. минут
Имао је Иванић велику шансу после прекида, међутим, Мирко се није најбоље снашао у петерцу.

32. минут
Звезда упркос стеченој предности наставља да напада, теренска иницијатива је све видљивија.

25. минут
ГОООЛ! Иванић је шутирао са 30-так метара, Живковић је то одбранио, али Фалћинели се нашао на правом месту и повисио на 2:0.

21. минут
ГООООЛ! Катаи је прецизан са беле тачке - 1:0.
20. минут
Пенал за Звезду! Лопта је у руку погодила Спрема.

15. минут
Ударац из угла који је извео Катаи није представљао опасност по гол популарних Чарапана.

10. минут
Без већих узбуђења у Крушевцу. Напредак се добро и организовано брани, мало простора имају офанзивци гостујуће екипе.