ЗВЕЗДА ОДБРАНИЛА ДУПЛУ КРУНУ: Катаи оставио трофеј купа на Маракани (ВИДЕО)

26.05.2022. 17:20
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели савладали вечитог ривала са 2:0.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Партизан у финалу Купа Србије 2:1 (1:0) одиграном на стадиону ''Рајко Митић'' и тако освојили 26. трофеј у најмасовнијем фудбалском такмичењу, док су црно-бели поражени у трећем узастопном финалу у Купу Србије и трећу годину у низу су остали без трофеја. Црвено-бели су други пут у историји успели да одбране дуплу круну захваљујући двоструком стрелцу Александру Катаију.

НОВЕ ИГРЕ ЗА НОВЕ ПОБЕДЕ: Никад већа понуда за Ролан Гарос и мечеве Новака Ђоковића

ВРАЋА СЕ У СРБИЈУ! Црно-бели представили НОВОГ ТРЕНЕРА!

ГРОБАРИ ПРИЖЕЉКУЈУ РЕПРИЗУ ТОГ 26. МАЈА: Партизан ОКРЕНУО у финалу КУПА од 0:3 до 5:3!

Почетак је по очекивању био опрезан са обе стране, да би Партизан преко Марковића први запретио шутем који је завршио поред гола. Звезда је први пут запретила преко Охија који се добро снашао између Милетића и Вујачића, али је голман Стевановић стуигао до лопте преко Норвежанина. Лазар Марковић је био посебно расположен за игру и у 22. минуту је успео да пробије по левој страни, али је шутирао скоро из мртвог угла и погодио спољни део мреже. Морао је Александар Станојевић већ у 24. минуту да изврши прву измену пошто се повредио Јевтовић, а заменио га је Холендер. То је донекле пореметило план Партизана, а два минута касније је Звезда водила 1:0. Из акције која није деловала опасно у зачетку. Гајић је проследио лопту Срнићу који је у средцини проиграо Катаија, а овај масјторским ударцем са 20 метара савладао Стевановића за велико славље навијача црвено-белих. Миљковић је у 36. минуту пропустио најбољу прилику за црно-беле после убацивања Менига пошто је шутирао право у Борјана, а два минута касније је Катаи још једном запретио после корнера када је главом покушао да савлада Стевановића који је овога пута био на месту. Последња прилика у првом полувремену био је шут Менига који је завршио поред гола.

Првих 20-ак минута другог полувремена у потпуности је припало Партизану. Имали су црно-бели више енергије од ривала и играли конкретније, да би у 61. минуту Урошевић из прве ухватио убацибвање Лутовца које је лоше проценио Гајић и савладао Борјана за 1:1. Тек тада је Звезда кренула живље у другом полувремену и Катаи је у 68. минуту погодио спољни део мреже из готово исте позиције као и Марковић у првом полувремену. Минут касније је Мениг долбро загрејао дланове Борјана, да би у 72. минуту Катаи поново довео Звезду у вођство. Рикардо је изгубио лопту, Иванић одмах проиграо Катаија, а на лопту мало закаснио Милетић.  Катаи је сам вукао 50 метара лопту у контри и преварио Стевановића за свој други погодак. Холендер је у 76. минуту шутирао са 20 метара поред гола, да би потом Станојевић убацио и другог нападача Миловановића, али то није донело прави резултат. Звезда је у завршници два пута запретила преко Иванића, али промене резултата није било и црвено-бели су одбранили трофеј у Купу Србије.

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА – ПАРТИЗАН 2:1 (1:0)

СТАДИОН: Рајко Митић

СУДИЈА: Милош Милановић

СТРЕЛЦИ: Катаи 26. и 72. - Урошевић 61.

ГЛЕДАЛАЦА: 20.000

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Ераковић, Панков (од 67. Бен), Драговић, Гајић, Срнић, Канга, Родић (од 77. Гобељић), Иванић, Катаи (од 77. Крстичић), Охи (од 60. Павков).

ПАРТИЗАН: Стевановић, Миљковић (од 46. Лутовац), Милетић, Вујачић, Урошевић, Здјелар, Јевтовић (од 23. Холендер, од 78. Миловановић), Марковић (од 59. Natho), Јојић (од 78. Јовић), Мениг, Рикардо.

90 6. минут
Иванић је у последњим тртенуцима меча пропустио још једну добру прилику, а убрзо је и судија МИлановић означио крај меча. Црвена звезда је одбранила трофеј у Купу Србије и дуплу круну.
90 3. минут
Добра прилика за Звезду, Бен је проиграо Иванића који је из добре позиције слабо шутирао.
84. минут
Опао је мало темпо утакмице у завршници.
77. минут
Двострука измена и у Партизану, Јовић мења Јојића, Миловановић улази уместо Холендера.
76. минут
Холеднер је покушао са 20 метара, али је лопта завршила поред гола. Двострука измена у Звезди, Гобељић мења Родића, а Крстичић Катаија.
72. минут
2:1!!! Поново Звезда води и поново је стрелац Катаи. Иванић је убацио лопту у простор, Катаи истрчао 50 метара у контри, преварио Стевановића и постигао гол за вођство.
69. минут
Прилика за Партизан, Мениг је добро шутирао, али је Борјан добро реаговао.
68. минут
Први покушај Звезде у другом полувремену, Катаи је шутирао скоро из мртвог угла и погодио спољни део мреже.
67. минут
Још једна измена у Звезди, Бен је заменио Панкова.
61. минут
1:1!!! Стиже Партизан до изједначења голом Урошевића. Лутовац је центрирао, Гајић лоше проценио лопту, Урошевић шутирао из прве, а Борјан је успео само мало да закачи лопту, али не и да је заустави.
59. минут
Измене у оба тима. У Партизану је Natho заменио Марковића, а у Звезди је уместо Охија ушао Павков.
55. минут
Марковић је пробао да запрети, али је врло лоше шутирао са 16 метара.
53. минут
Миран почетак другог полувремена које су обележили навијачи оба клуба бакљадом.
46. минут
Почело је друго полувреме, измена у Партизану Лутовац је ушао уместо Миљковића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 3. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 1:0 голом Катаија.
41. минут
Солидна прилика за Партизан, Марковић је проиграо Менига који је лоше шутирао и лопта је завршила поред гола.
38. минут
Велика прилика за Звезду после корнера који је извео Канга. Катаи је био најбољи у скоку и покушао главом, али је Стевановић био на месту.
36. минут
Најбоља прилика за Партизан до сада, Мениг је убацио лопту, Борјан је избио лопту на коју је натрчао Миљковић и шутирао право у Борјана.
26. минут
1:0!!! Повела је Црвена звезда сјајним голом Александра Катаија. Акција је кренула од Гајића који је проследио до Срнића који је само проследио лопту до Ктаија који је прецизним шутем са 20 метара савладао Стевановића.
24. минут
Принудна измена у Партизану, изашао је због повреде Марко Јевтовић, а ушао је Филип Холендер.
22. минут
Пробио је Лазар Марковић по десној страни и шутирао готово из мртвог угла погодивши спољни део мреже.
20. минут
Рикардо је покушао са велике даљине тек што је дошао до лопте, али је био врло непрецизан.
11. минут
Прва нешто опаснија ситуација пред Партизановим голом, Охи је успео да дође до лопте између Милетића и Вујачића, али је бржи од њега био голман Стевановић.
6. минут
Прва прилика на мечу за Партизан, Марковић је покушао да изненади Борјана, али је лопта отишла поред гола.