САНОГО ЗА ПРЕОКРЕТ У СУБОТИЦИ! Црвена звезда преживела Спартак у ФЕНОМЕНАЛНОЈ утакмици

21.02.2021. 16:45 19:09
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: Србија Данас

Драматичан финиш припао црвено-белима.

Фудбалери Црвене звезде савладали су Спартак у утакмици 23. кола Суперлиге са 2:1 (0:1). Меч на северу Србије био је један од најбољих у пролећном делу првенства, виђено је мноштво шанси и атрактивних потеза. Преокрет и нова три бода актуелном шампиону донели су Иванић и Саного у последњих 10 минута сусрета на Градском стадиону.

ЛЕК ЗА ДОСАДУ И БРЗИ КЕШ: Сазнајте како се ОСВАЈА ЏЕКПОТ врло лако уз пар потеза!

Станојевића питали за Звезду, а он СМИРУЈЕ СТРАСТИ

ПИКСИ ОБЈАСНИО: Још НИСАМ селектор

Од првог судијског звиждука, па до последњег, утакмица је била узбудљива и динамична. Играло се нападачки , ређале су се шансе на обе стране. Црвено-беле је у офанзиви предводио Филипо Фалко, који је био најрасположенији, али у 27. минуту Италијан је напустио игри, а Звезда губи најкреативнијег играча у Суботици. Само осам минута касније домаћи стижу до вођства. Савковић је перфектно проиграо Фуртулу који је са неколико метара „рутински“ боцнуо преко Борјана. Београђани су до краја првог дела игре имали прилику за изједначење, али је Фалћинели шутирао преко гола.

Тотална офанзива клуба из Љутице Богдана у другом полувремену дала је резултат тек у последњих 10 минута. Црвено-бели су нападали, стварали шансе, али голман Дујмовић и комплетна одбрана Голубова била је на висини задатка све до 80. минута када је Иванић одлично реаговао након корнера Ел Фарду Бена. Репрезентативац Коморских Острва извео је ударац из угла, Милуновић пребацио на другу стативу, а Мирко спретно спровео лопту у мрежу.

Само осам минута касније уследио је потпуни преокрет! Поново је Бен из угла "сервирао" одличну лопту на коју је налетео Секу Саного. Искусни везиста је у идеалном тренутку постигао свој првенац за Звезду.

Пулени Дејана Станковића су са новом победом стигли до 62. бода и имају шест више, уз утакмицу мање, од другопласираног Партизана. Спартак је позицији број 5. са 37 освојених бодова.

Ток меча можете порчитати у наставку текста.

94. минут
Крај утакмице! Спартак - Црвена звезда 1:2.
88. минут
ГОООЛ! Преокрет Црвене звезде! Саного је одлично скочио након корнера који је извео Бен. Идеалан тренутак за првенац - 2:1.
83. минут
Бен погађа пречку са десетак метара од гола Дујмовића! Пуно среће за Спартак.
80. минут
ГОООЛ! Мирко Иванић је стрелац. Звездина четворка је одличнбо реаговала након корнера - 1:1!
78. минут
Крстовић мења Фалћинелија.
76. минут
Невероватан промашај младог Гавића са неколико метара од гола.
71. минут
Ел Фарду Бен је пробао из слободног ударца са 18 метара - непрецизно.
67. минут
Поново Бен прети! Ударац репрезентативца Коморских Острва завршава преко пречке.
65. минут
Каква шанса за Црвену звезду! Бен је шутирао из непосредне близине, а Дунђерски избија лопту са гол линије.
60. минут
Трострука измена у Звезди. Гаврић, Саного и Срнић мењају Петровића, Родића и Павкова.
57. минут
Иванић је гађао из волеја, међутим, ударац левом ногом завршава у спољњем делу мреже.
54. минут
Јавна опомена за Милана Павкова.
50. минут
Кренули су гости од почетка другог дела игре у тоталну офанзиву.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!
47. минут
Крај првог полувремена. Спартак - Црвена звезда 1:0.
45. минут
Играће се још два минута.
43. минут
Била је Звезда близу изједначења! Фалћинели је са 7-8 метара тукао преко пречке.
38. минут
Жути картон за Милошевића због протеста после прекршаја Шимуре над Гајићем.
35. минут
ГОООЛ! Воде Суботичани! Фуртула је сјајно реаговао на перфектно додавања Срећковића и рутински "боцнуо" преко Борјана - 1:0.