СУЗИО СЕ КРУГ: Ово су потенцијални ривали Звезде у трећој рунди квалификација за Лигу шампиона

12.07.2022. 22:45 00:02
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Занимљиви мечеви у првом колу.

Фаворити су оправдали ту улогу у реванш утакмицама првог кола квалификација за Лигу шампиона. Прошлогодишњи учесник групне фазе Шериф тешком муком је елиминисао Зрињски. После ремија у Мостару без голова, Шериф је славио у реваншу са 1:0 аутоголом Савића у 22. минуту.

ЗВЕЗДА НЕ СТАЈЕ: Стиже НБА зверка, плеј којег су Руси одлично упознали – завидна статистика (ВИДЕО)

СТАНКОВИЋ ПРЕСЕКАО: Везиста иде на доказивање

ДОШАО КАО БОМБА, ОДЛАЗИ КАО ВИШАК: Нападач ЛЕТИ из Звезде!

Карабаг је декласирао Лех са 5:1, иако су Пољаци повели са 1:0, а имали су минималну предност и из прве утакмице. Међутим, домаћин је заиграо много квалитетније и испратио госте са пуном мрежом голова.

Хелсинки се провукао у Летонији против РФС-а и прошао у другу рунду после пенала (2:1 за домаћина у регуларном делу), док је Жалгирису било потребно 120 минута да сломи отпор Балканија (1:0). Лудогорец је рутински елиминисао Сутјеску. После победе од 2:0 у Разграду, бугарски тим је славио у Никшићу са 1:0.

У овом тренутку, најјачи потенцијални ривали Црвене звезде у трећем колу квалификација Лудогорец и Шериф су и даље у игри, а очекује се да ће високу предност од 3.0 из првпог меча сачувати Бодо Глимт против Клаксвика. Неизвесност влада пред реванше у среду у дуелима Ференцварош- Тобол (0:0 прва утакмица) и Клуж – Пјуник (0:0), а ови тимови би такође могли на Црвену звезду у трећој рунди.

Жреб за трећу рунду квалификација је 18. јула у Ниону.