ЛОША ЗВЕЗДА СТИГЛА ДО ПОБЕДЕ: Иванићев гол довољан за нова три бода

01.12.2021. 17:52 20:31
Mirko Ivanić
Мирко Иванић / Извор: МН Press

Тријумф уз доста муке.

ФК Црвена звезда савладао је ФК Вождовац у заосталом мечу 10. кола Суперлиге Србије резултатом 1:0 (0:0). Актуелни шампион се новим тријумфом у првенству приближио Партизану на само три бода и у наставку првенствене трике гледаћемо праву драму.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Челси 1,35, ПСЖ 1,50, Наполи 1,95!

БОМБА У РЕГИОНУ: Македонци врбују унука Звездине легенде (ВИДЕО)

ПАРТИЗАНОВ ИВАН ДРАГО ПОСТИГАО ПРВЕНАЦ: Екстремно прецизан ударац главом на центаршут Миљковића (ВИДЕО)

Црвена звезда се мучила током читавог меча, егзекуција и креација нису били на високом нивоу. Међутим, оно што је најбитније су нова три бода.

Једини погодак на мечу видели смо у 11. минуту када је Александар Катаи одлично извео корнер, а Мирко Иванић сјајним скоком на првој стативи доноси предност својој екипи од 1:0.

Испоставило се да је гол са почетка сусрета био једини на нашем највећем стадиону.

ФК Црвена звезда је новим тријумфом стигао до 47. бода и сада има само три мање од првопласираног Партизана. Вождовац је на деветој позицији са 22 бода.

90. минут
Играће се још 3 минута.

88. минут
Могао је Вождовац да шокира нешто више од 7 хиљада присталица на стадиону Рајко Митић! Шут Вујновића пролази поред леве стативе.

80. минут
Фалко је имао прилику да запечати судбину Вождовца. Италијан је са 11 метара шутирао високо преко пречке.

76. минут
Двострука промена у домаћем саставу. Вукановић и Гајић мењају Катаија и Гобељића.

71. минут
Леп покушај Катаија левом ногом са 10-так метара. Нажалост по Магика, лопта одлази поред леве стативе.

66. минут
Црвено-бели имају иницијативу, међутим, конкретних прилика нема.

56. минут
Милан Павков мења Марка Лазетића.

50. минут
Лазетић је искоса са леве стране погодио спољни део мреже гола Вождовца. Штета!

46. минут
Фалко мења Бена.
Друго полувреме!

45. минут
Крај првог полувремена! Црвена звезда - Вождовац 1:0.

37. минут
Змајеви све више имају лопту у поседу. Дефинитивно, завршница првог полувремена припада гостима.

31. минут
Прва прилика на мечу за Вождовац. Вујновић је одлично преварио Панкова, али Борјан рутински интервенише.

25. минут
Амбициозан покушај Његоша Петровића са 30-так метара. Поново Прековић вади "кестење из ватре".

18. минут
Иванић је запретио са 18 метара. Волеј ударац црвено-беле "четворке" крајњим напором брани голман Вождовца.

11. минут
ГООООЛ! Иванић је одлично скочио после ударца из угла који је извео Катаи - 1:0.

8. минут
Панков је покушао главом након корнера Бена. Ударац Звездиног штопера завршава поред десне стативе.

4. минут
Катаи је ушао у шеснаестерац и оштро центрирао - голман Прековић сигуран.

Утакмица је почела!

МЕЂУСОБНИ ДУЕЛИ

До сада је ФК Црвена звезда одиграо 23 првенствене утакмице против Вождовца, а позитиван скор је на страни клуба из Љутице Богдана.

Укупно су црвено-бели тријумфовали на 19 сусрета, једном су одиграли нерешено, док су четири пута победили Змајеви, уз гол разлику 51:16 у корист Звезде.

Први дуел ове две екипе одиграле су 22. фебруара 1950. године када је ФК Црвена звезда победила са 6:0.