СКУДЕТО СВЕ БЛИЖИ ЈУГУ: Чаролије "Кварадоне" и Осимена у новој победи Наполија (ВИДЕО)

17.02.2023. 23:32
FK Napoli
ФК Наполи / Извор: Профимедиа

Убедљиво и доминантно...

Фудбалери Наполија савладали су Сасуоло 2:0 на отварању 23. кола Серије А. То је седма победа у лиги екипе Лучана Спалетија која ће готово сигурно освојити свој први Скудето у 21. веку.

ВОДИЋЕ НАЈВЕЋЕ СВЕТСКЕ ЗВЕЗДЕ: Мурињу стигла понуда која се ТЕШКО ОДБИЈА - лично је контактиран

"ОН ЈЕ СПОЈ СРБИЈЕ И ШПАНИЈЕ": Клоп нахвалио Стефана пред окршај са Њукаслом!

ЗМАЈЕВИ СРУШЕНИ У ЛАЗАРЕВЦУ: Стигла казна након ПРОМАШЕНОГ ПЕНАЛА!

Нова три бода и предност од ненадокнадивих 18 у односу на Интер донели су им Кварацкелија и Осимен головима у 12. односно 33. минуту.

Не зна се који је гол био лепши. Мрежу противника је начео грузијски фудбалер који је лопту покупио на средини терена и чинило се да је без икаквог напора стигао до противничког шеснаестерца одакле је упутио прецизан ударац уз стативу.

Мајсторство је показао и нигеријски нападач који је 20-ак минута касније био искоса у веома неповољној позицији, али као да је знао да је противнички голман лоше позициониран те је распалио по лопти која је ушла у гол.

До краја се уписао и Симеоне, али је његов гол накнадно поништен због офсајда.

Наполи је дакле убедљиво први са 62 бода пред гостовање Емполију. Сасуоло је на 15. месту.