МИРОЉУБИВО У ПРВОМ ДЕРБИЈУ СЕЗОНЕ: Партизан и Црвена звезда ремизирали 1:1

31.08.2022. 19:12
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црврено-бели и даље имају седам бодова предности у шампионату.

Велика су очекивања била од првог овосезонског дербија, 168. првенственог меча између Партизана и Црвене звезде, али је меч деветог кола Mozzart берт Суперлиге на стадиону у Хумској завршена резултатом 1:1 (0:1). Звезда је повела евроголом Букарија у 27. минуту, да би цртно-бели стигли до изједначења поготком Natha из једанаестерца који је досуђен пошто је судија Митић проверио ВАР. Овим бодом може задовољнија да буде Звезда која је задржала седам бодова предности у односу на вечитог ривала.

ИГРАЋЕ ПРОТИВ ЗВЕЗДЕ: Динамо Загреб продао репрезентативца након СЕДАМ ГОДИНА

САМО ПАР САТИ ПРЕД ДЕРБИ: Огласио се Леонардо!

У ЗВЕЗДИ ТРЉАЈУ РУКЕ: Велика жеља црвено-белих стрелац за ЦСКА (ВИДЕО)

Меч је почео минутом ћутања за недавно преминулог Милутина Шошкића, а прва је запретила Звезда у 4. минуту када је на Букаријев пас са неких седам, осам метара шутирао Ераковић, али је лопта отишла поред гола. Црвено-бели су у потпуности имали иницијативу у првих 20 минута, али нису то искористили када је у 16. минуту Катаи шутирао, а Поповић избацио лопту у корнер после коејг је покушао Саного главом, али је и његов ударац зауставио Поповић. Партизан је успео да се ослободи притиска Звзеде, али је капитулирао у 27. минуту. Звезда је имала корнер после којег је одбрана Партизана избацила лопту на 16 метара, а Букари ухватио волеј из прве и постигао еврогол пошто је лопта од стативу завршила у мрежи немоћног Поповића. Партизан је први пут запретио у 31. минуту када је Дијабате шутирао, али је Борјан одбранио, да би седам минута касније лопта стигла до усамљеног Менига на шест метара од гола, али је Холанђанин промашио целу лопту. Најбољу прилику за Партизан пропустио је Марковић који је лопту после убацивања Natha из слободног ударца у паду главом успео да захвати са пет метара, а Борјан сјајним рефлексом успео да одбрани па је остало 1:о за црвено-беле на великом одмору.

Покушала је Звезда на старту другог полуврмена као и на почетку меча да притисне Партизан, али није ништа сдтворила из тога да би Катаи стартовао на Живковића, судија Митић после гледања ВАР у 56. минуту досудио пенал из којег је Natho донео изједначење. Чинило се да је Звезда полако остајала без снаге јер није успевала да развије игру ицсве се свело бна ударце из даљине. Канга је у 60. минуту шутирао непрецизно, затим три минута касније Natho је пробао без успеха. Катаи је у 69. минуту покушао искоса са леве стране, али је шутирао преко гола. У 73. минуту је Партизан имао велику прилику да стигне до вођства после грешке Санога, али је Рикардо шутирао слабијом ногом поред гола. Два минута касније Канга је поново из велике удаљености пробао, али је шутирао право у Поповића. Било је то и последње веће узбуђење на мечу пошто до краја није било прилика па је вечитим ривалима припао по бод.

ПАРТИЗАН - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 1:1 (0:1)

СТАДИОН Партизана

КАПАЦИТЕТ: 32.710

СУДИЈА: Милан Митић

СТРЕЛЦИ: Natho 56пен - Букари 26

ПАРТИЗАН: Поповић, Живковић, Вујачић, Марковић, Урошевић, Траоре, Белић (од 66. Јовић), Дијабате, Natho (од 84. Фејса), Мениг (од 66. Андраде), Рикардо (од 89. Баждар).

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Борјан, Ераковић, Драговић, Милуновић, Родић (од 57. Гобељић), Саного, Канга, Букари, Катаи (од 84. Кулибали), Иванић (од 67. Кангва), Пешић (од 67. Митровић).

90 6. минут
Крај 168. Вечитог дербија, Партизан и Црвена звезда одиграли су 1:1.
89. минут
Излази Рикардо, а мења га Баждар.
84. минут
Измене у оба тима, Катаија је заменио Кулибали који дебитује у дербију, док је Фејса ушао уместо Natha.
75. минут
Канга је поново покушао из велике даљине, али је шутирао право у Поповића.
73. минут
Грешка Санога, Рикардо је стигао до лопте и шутирао поред гола.
69. минут
Катаи је пробао са леве стране, али је његов шут завршио преко гола.
66. минут
Принудна измена у Партизану, Белића мења Јовић. Одмах и друга измена у Партизану, Андраде мења Менига. И Милојевић је одлучио да мења, Иванић излази, а улази Кангва, а Митровић је заменио Пешића.
63. минут
Покушао је Партизан преко Natha, али од свега само корнер за Партизан после којег није било опасности.
60. минут
Канга је покушао из велике удаљености, али је шутирао непрецизно.
56. минут
1:1!!! Natho доноси изједначење Партизану из пенала. Проверавао је Митић путем ВАР-а да ли је једанаестерац после старта Катаија над Живковићем и досудио га је после провере, а Natho је прецизним ударцем савладао Борјана. Измена у Звезди, Гобељић је заменио Родића.
46. минут
Почело је друго полувреме.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45 1. минут
Крај првог полувремена, Звезда води 1:0.
42. минут
Најбоља прилика за Партизан, Natho је убацио из слободног ударца, а Марковић главом добро реаговао, али је Борјан одбранио.
40. минут
Белић је пробао после корнера, али лопта се само одкотрљала у гол аут.
38. минут
Мениг је имао одличну ситуацију пошто је лопта дођшла до њега после убацивања Дијабатеа, али је Мениг промашио целу лопу.
31. минут
Први покушај Партизана на мечу, Дијабате је шутирао са 15 метара, али је то био лак плен за Борјана.
27. минут
0:1!!! Води Црвена звезда фантастичним голом Букарија. Имали су црвено-бели корнер, одбрана Партизана је лопту избацила на 16 метара где је Букари ухватио волеј из прве, а лопта је од стативе завршила у голу.
24. минут
Партизан је успео да се ослободи Звездиног почетног притиска, али нису црно-бели успели да створе неку прилику из те иницијативе.
16. минут
Нова шанса за Звезду, Катаи је шутирао са неких 18 метара, а Поповић успешно интервенисао. После корнера за Звезду, Саного је покушао главом, али је поново Поповић био на месту.

10. минут
Звезда има теренску инициативу, али за сада нема прилика.
4. минут
Прва прилика за Звезду, Букари је убацио лопту у шеснаестерац, натрчао је Ераковић и шутирао поред гола.