МОРАЛО ЈЕ НА МИШИЋЕ: Партизан преокретом успео да слави у Бачкој Тополи

06.11.2022. 19:09
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

Црно-бели се осамили на другој позицији.

Фудбалери Партизана савладали су у Бачкој Тополи екипу ТСЦ-а са 3:2 (1:1) после преокрета у дербију 18. кола Mozzart бет Суперлиге. Црно-бели су су губили на овом мечу, а затим водили и испутили предност да би Урошевић фантастичним голом из слободног ударца донео победу Партизану који се сад осамио на другом месту табеле.

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Астон Вила савладала Јунајтед, Њукасл разбио Свеце, Кристал Палас у завршници до три бода

БЛЕКИ РАСТУЖИО СТАНКОВИЋА: Миленковић се распуцао, нови гол српског штопера (ВИДЕО)

ОДЗВОНИЛО МУ: Анћелоти више не рачуна на Азара

Тек што је почео меч уследио је шок за Партизан пошто је ТСЦ повео у 2. минуту. Ђаковац је добио лопту у простор, стуштио се ка голу и преварио Поповића, али и отишао сувише у леву страну. Ипка, успео је да задржи лопту и упосли Раткова који је прецизно шутирао и погодио за велико славље на ТСЦ арени. Као да је тај гол пресекао Партизан који до саме завршнице полувремена ништа није доиграо. Црно-бели нису успевали да направе било какву шансу, а ТСЦ је потпуно контролисао све на терену. Играо се 32. минут када је шрви пут запретио Партизан, али је шут Уроешвића био веома лош. Пет минута касније Natho је упослио Дијабатеа, а овај шутирао поред гола, да би у 42. минуту Natho после повратног паса Рикарда донео изједначење црно-белима на полувремену.

Петрић је изменан покушао да унесе живот у екипу и то му је пошло за руком, мада је прво узбуђење уследило тек у 64. минуту када је Баждар шутирао поред гола. Играо се 70. минут када је Партизан повео са 2:1. Natho је извео корнер, Дијабате пробао неуспешно из прве да шутира, а лопта је после правог карамбола стигла до Саничанина који је прецизно шутирао и савладао Илића. Нападао је ТСЦ и десет минута касније стигао до изјендачења пошто је после одличног убацивања Цветковића Мирчевски савладао Поповића. Чинило се да би реми могао да буде коначан исход, али је после фаула над Рикардом фантастичан гол из слободног ударца постигао Слободан Урошевић за велико славље навијача Партизана. До краја је Мениг имао добар покушај који је Илић зауставио, а Партизан успешно пребродио тешко гостовање у Бачкој Тополи.

ТСЦ – ПАРТИЗАН 2:3 (1:1)

СТАДИОН: ТСЦ арена

СУДИЈА: Александар Живковић

СТРЕЛЦИ: Ратков 2, Мирчевски 80 - Natho 42, Саничанин 70, Урошевић 86

ТСЦ: В. Илић, Цветковић, Антонић, Стојковић (од 77. Томановић), Петровић, Стојић, Кувељић (од 77. Милосављевић), Ђаковац, Јовановић (од 70. Мирчевски), Л. Илић, Ратков (од 70. Вукић).

ПАРТИЗАН: Поповић, Илић (од 46. Баждар), Вујачић, Саничанин, Живковић, Фејса, Natho (од 88. Траоре), Урошевић, Пантић (од 46. Мениг), Дијабате (од 94. Лутовац), Рикардо (од 88. Павловић).

90 4. минут
Крај меча, Партизан је уз много напора успео да савлада ТСЦ.
89. минут
Мениг је лукаво пробао да савлада Илића, али је голман ТСЦ-а успео да одбрани његов шут.
85. минут
2:3!!! Поново води Партизан, а стрелац је Урошевић после фантастично изведеног слободног ударца.
80. минут
2:2!!! Стиже ТСЦ до изједначења, стрелац је Мирчевски после сјајног паса Цветковића.
76. минут
Рикардо је пробао са 16 метара, али је лопта отишла високо преко гола.
70. минут
1:2!!! Саничанин доводи Партизан у предност. После корнера за Партизан Дијабате је пробао из прве, лопта се добила од неколико играча домаћина и дошла до Саничанина који је искористио прилику и постигао погодак.
66. минут
Велика прилика за Јовановића који је шутирао поред гола, али је затим сигнализиран офсајд.
64. минут
Баждар је покушао са неких 18 метара, није био лош ударац, али је лопта отишла поред гола.
58. минут
За сада без узбуђења у другом полувремену, нема правих прилика.
46. минут
Почело је друго полувреме, двострука измена у Партизану, Баждар је заменио Илића, а Мениг Пантића.

ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ

45. минут
Крај првог полувремена.
42. минут
1:1!!! Стиже Партизан до изједначења, стрелац је Natho. Израелац је са 17 метара савладао Илића после повратног паса Рикарда.
37. минут
Прва опаснија прилика коју је створио Партизан, Natho је вукао лопту и затим додао до Дијабатеа који је шутирао поред гола.
32. минут
Први покушај Партизана, Урошевић је веома лоше шутирао.
28. минут
Још увек Партизан није успео да направи шансу, ТСЦ има теренску инцијативу и више лопту у поседу.
11. минут
После гола ТСЦ-а нема много узбуђења на утакмици.
2. минут
1:0!!! Одмах шок за Партизан, ТСЦ води. Ратков је стрелац. Ђаковац је добио одличну лопту, преварио Поповића, али је отишао сувише у страну, да би лопту добио Ратков и са око 11 метара прецизно шутирао.