ИВАНИЋ ЈЕДИНИ ПОГОДИО: Звезда преживела опасно клизање пред Милан (ВИДЕО)

13.02.2021. 14:51 17:52
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Црвено-бели славили у Нишу.

Црвена звезда је прегрмела незгодно гостовање у Нишу против Радничког у 21. колу Суперлиге Србије. Црвено-бели су на залеђеном терену на “Чаиру”, на којем је било много клизања, славили са 1:0 голом Мирка Иванића у 26. минуту после спорне ситуације у казненом простору домаћина.

Mozzart даје највеће квоте на свету: Ливерпул 2,23, ПСЖ 1,30, Манчестер Сити 1,43!

САМО ПЕТ ДАНА ПРЕД ДОЛАЗАК НА МАРАКАНУ: У Милану већ пљуште КОМЕНТАРИ о Звезди!

ГИШКА ИЗНЕНАДИО ИЗБОРОМ: Савић ИЗАБРАО клуб у коме игра бивши љубимац гробара!

Лидер шампионата је направио одличну увертиру за први меч шеснаестине финала Лиге Европе против Милана који је на програму 18. фебруара. Црвено-бели су били доминантни у првих 45 минута, када су створили неколико одличних шанси, али је пред голом домаћина стајао одлични Боривоје Ристић, који је спречио Београђане да постигну више голова.

Иванић је једини пронашао пут до мреже у 26. минуту, а судијски експерти даће одговор на питање да ли је Милан Павков претходно фаулирао чувара мреже Радничког. У шеснаестерцу Нишлија била је још једна спорна ситуација 180 секунди раније, али судија Новак Симовић је сматрао да није било пенала за Звезду после (не)играња руком дефанзивца домаћина.

У другом полувремену друга слика на терену. Раднички се окуражио, а црвено-бели су смањили гас убог вођства како се неко не би повредио на нишком леду. Међутим, Страхиња Ераковић је морао да напусти игру после непуних сат времена управо због повреде.

Најбољу шансу за тим Владимира Гаћиновића пропустио је Никола Аксентијевић који је погодио пречку у 56. минуту.

У финишу меча дебитовао је велико појачање Црвене звезде из Лећеа, Филипо Фалко, али Италијан није имао времена да остави неки значајнији утисак на “клизалишту Чаира”.

Раднички - Црвена звезда 0:1 (0:1)

СТАДИОН: Чаир

СУДИЈА: Новак Симовић.

СТРЕЛАЦ: Иванић у 26. минуту.

ЦРВЕНИ КАРТОН: Тренер Радничког Владимир Гаћиновић у 92. минуту.

Раднички Ниш: Б. Ристић – Аксентијевић, Стевановић, Бјеличић, Ђуричин (од 46. Марковић), Митровић (од 46. П. Ристић), Ковачевић, Ћирковић (од 59. Станковић), Петровић, Пантелић, Ђуричковић.

Црвена звезда: Борјан - Гајић, Дегенек, Панков, Ераковић (од 59. Гобељић) - Саного - Канга (од 63. Срнић), Гаврић (од 46. Вукановић), Иванић, Бен (од 82. Родић) - Павков (од 82. Фалко).

Дешавања са стадиона "Чаир" пратили сте уживо на порталу Србија Данас.

КРАЈ МЕЧА

90. минут
Тренер Радничког Владимир Гаћиновић добио је други жути, односно црвени картон. Видно револтиран напустио је терен на "Чаиру" после неколико приговора судији Симовићу.
82. минут
Дебитује Филипо Фалко, појачање Црвене звезде из Лећеа. Заменио је Милана Павкова. И Бен је ван терена, у игри је Милан Родић.
72. минут
Покушао је везиста Радничког Ђуричковић, али поред гола.
63. минут
Славољуб Срнић је заменио Гелора Кангу.
62. минут
Раднички је све опаснији, Ковачевић је покушао да надмудри Борјана, али је чувар мреже црвено-белих био сигуран.
59. минут
Повредио се Страхиња Ераковић, заменио га је Марко Гобељић. у екипи Радничког на терену је Станковић уместо Ћирковића.
56. минут
Прва шанса за Нишлије на утакмици и то каква! Искусни десни бек Аксентијевић је погодио пречку. Нејасно је да ли је центрирао или је шутирао ка голу Борјана, али је умало изненадио капитена гостију.
51. минут
Иванић је био у изгледној ситуацији, али су дефанзивци Радничког избацили лопту у корнер.
46. минут
Двострука измена у Радничком. Марковић и Ристић су на терену, у свлачионици су остали Ђуричин и Митровић.
46. минут
Прва промена у Црвеној звезди. Вукановић мења Гаврића.
ПОЧЕЛО ЈЕ ДРУГО ПОЛУВРЕМЕ!

Погледајте још један снимак гола Црвене звезде, и то из птичије перспективе, који би могао да одгонетне да ли је Павков начинио фаул над голманом Ристићем пре реализације Иванића.

28. минут
Могли су црвено-бели да олакшају посао себи у наставку меча, али је прво Ристић одбранио ударац Гаврићу, а онда је шансу прокоцкао и Павков.
26. минут
ГОЛ, 0:1 - Иванић. После центаршута Канге дошло је до контакта голмана Ристића и Павкова, судија Симовић ништа није свирао, а Мирко Иванић је са друге стативе послао лопту у небрањени гол. Друга спорна ситуација у само три минута меча у Нишу.
25. минут
Гајић је одузео лопту на центру, кренуо сам ка голу, опалио са 20-ак метара, али је Ристић избацио лопту у корнер.
23. минут
Фудбалери Звезде траже пенал, лопта је погодила у руку дефанзивца Радничког, али судија Новак Симовић се није огласио.
16. минут
Брза акција лидера Суперлиге, Бен шутира преко гола.
14. минут
Притискају гости, Павков је био најснажнији у казненом простору, шутирао ногом, али је опет на месту голман Ристић.
10. минут
Озбиљна, баш озбиљна шанса за Црвену звезду. Канга је главом уполсио Бена, а крилу Београђана је одбранио шут голман Нишлија Боривоје Ристић.
3. минут
Први опаснији напад гостију преко Бена, али без завршнице. У Нишу је тренутно минус пет, терен на "Чаиру" је врло клизав и играчи су већ у уводним минутима неколико пута "проклизали" у празно. Само да не буде повређених на обе стране..

Утакмица је почела

СУПЕРЛИГА СРБИЈЕ, 21. коло:

Петак:

Напредак - Јавор 1:1 (0:1)

(Бачанин 77. - Остојић 11. аутогол)

Пролетер - Златибор 2:2 (2:2)

(Ковачевић 4, Живојиновић 31. - Вукић 9, Јањић 41.)

Спартак - ОФК Бачка 1:0 (1:0)

(Фуртула 40.)

ТСЦ - Рад 0:0

Партизан - Нови Пазар 4:1 (0:0)

(Л. Марковић 54, Natho пенал 61, Холендер 64, Влајковић аг 88. - Аганспахић 76.)

Чукарички - Војводина 3:3 (2:0)

(Бирманчевић 5, Ћирковић 12, Чоловић 98  - Вукадиновић пенал 63, Стојковић 64, Симић 80)