ИГРА МАЧКЕ И МИША: Манчестер сити је шампион света!

22.12.2023. 21:15
FK Mančester siti
ФК Манчестер сити / Извор: Реутерс

Грађани убедљиви.

Фудбалери Манчестер Ситија су први пут у историји постали светски клупски прваци пошто су у финалу Светског првенства за клубове победили бразилски Флуминенсе резултатом 4:0.

Ал Ахли освојио треће место на СП клубоваFK Al Ahli

Ал Ахли освојио треће место на СП клубова

БОМБА: Меси и Суарез поново у тандемуSuarez i Mesi

БОМБА: Меси и Суарез поново у тандему

Анчелоти: Верујем да Суперлига може да буде позитивна ствар за свеKarlo Anćeloti

Анчелоти: Верујем да Суперлига може да буде позитивна ствар за све

Прваци Европе и Енглеске повели су већ у 40. секунди голом Аргентинца Хулијана Алвареза. Нино је у 27. минуту аутоголом дуплирао предност "грађана".

На 3:0 повећао је Фил Фоден у 72. минуту после асистенције Алвареза. Аргентинац је епитет најбољег играча утакмице потврдио другим голом на мечу, у 88. минуту.

Ово је било последње Светско клупско првенство у овом формату, наредно ће се играти 2025. године у Сједињеним Амерички Државама, уз учешће 32 клуба, од којих ће чак 12 бити из Европе.