НИШТА ОД СЕНЗАЦИЈЕ У ХУМСКОЈ: Партизан избацио Графичар после пенала (ВИДЕО)

07.12.2023. 16:46
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: МН Press

На крају тријумф тима Игора Дуљаја.

Фудбалери Партизана пласирали су се четвртфинале Купа Србије. Црно-бели су славили после бољег извођења пенала над Графичаром. У регуларном делу је било 1:1.

ЗЛАТНА ЛОПТА ФСС: Познати најбољи у 2023. години Dragan Stojković Piksi, Fudbalska reprezentacija Srbije, Aleksandar Mitrović

ЗЛАТНА ЛОПТА ФСС: Познати најбољи у 2023. години

Немања Матић: "Српски фудбал је болестан, заражен је вирусима који се зову Црвена Звезда и Партизан"Nemanja Matić

Омладинци Србије играју са Португалом, Данском и Грчком у квалификацијама за ЕПRadovan Krivokapić

Омладинци Србије играју са Португалом, Данском и Грчком у квалификацијама за ЕП

Као и против Јединства из Уба у првој рунди Купа, црно-бели су одиграли бледо прво полувреме. Односно, резервисти су поново заказали и домаћи тим може бити и срећан што не заостаје после уводних 45 минута.

Имали су црно-бели иницијативу у првом делу, али је најбоље прилике имао Графичар. Најбољу је имао Бабакар у 33. минуту. Изашао је сам испред Јовановића, али се истакао голман домаћих. Исти играч је претио девет минута раније и тада је чувар мреже Партизана зауставио његов ударац.

Што се тиче прилика за Партизан, Самед Баждар је био имао чак четири прилике, а најизгледнију је имао у 18. минуту. Одлично је комбиновао млади фудбалер са Менигом, шутирао са дистанце, али се истакао Гутеша.

КУП СРБИЈЕ, ОСМИНА ФИНАЛА

ПАРТИЗАН - ГРАФИЧАР 1:1 (5:4 после пенала)

Стрелац: Јовановић 79Ајдар 64

Судија: Андрија Стојановић

Стадион: Хумска

ПАРТИЗАН (4-2-3-1): Јовановић - Филиповић (од 46. Стојковић), Саничанин, Медина, Шеховић - Шћекић (од 76. Јовановић), Белић - Мениг (од 65. Калулу), Natho, Трифуновић (од 46. Захид) - Баждар (од 46. Салдања).

ГРАФИЧАР (4-2-3-1): Гутеша - Матић (од 87. Мијатовић), Огбу, Јовановић, Радојевић - Ћурић (од 87. Ђукић), Васиљевић - Младеновић (од 69. Петровић), Стојановић (од 87. Фратровић), Ајдар (од 77. Вукчевић) - Бабакар.

Услед игре у првом полувремену, тренер Игор Дуљај се одлучио на троструку промену. На терен је на старту наставка послао Стојковића, Салдању и Захида.

Салдања је одмах био у прилици. Ипак, Гутеша се поново истакао. Црно-бели су имали иницијативу, али су гости повели у 64. минуту. Ајдар је ударцем са дистанце преварио Јовановића.

Радост гостију мало је спласла три минута касније. Бабакар је нагазио Саничанина и зарадио други жути картон.

Нову прилику Партизан је имао у 73. минуту. Салдања је упослио Natha, који је шутирао са ивице казненог простора, али право у руке Гутеше.

У 76. минуту Дуљај је одлучио да на терен пошаље омладинца Душана Јовановића и то му се исплатило само три минута касније. Млади нападач је био најспретнији у шеснаестерцу и поравнао резултат.

Играо се 87. минут када је Партизан могао до преокрета, сјајан пас је послао Белић, Калулу је био у изгледној позицији, али се одлучио на пас и тај напад је отишао у неповрат.

Нападали су домаћи у тим тренуцима са свим снагама. Захид је био у новој прилици на минут до краја. Његов ударац са дистанце је завршио поред гола. У јеку тих напада гости су имали добру шансу. Петровић је искористио збуњеност у одбрани црно-белих, шутирао искоса са десне стране, али право у Јовановића.

Опседали су гол домаћи и у преосталом делу утакмице, али нису нашли пут ка голу па смо гледали пенале.

Партизан је славио после бољег извођења једанаестераца. Андрија Петровић је био једини који је промашио пенал.

Најновије вести о ФК Партизан можете наћи ОВДЕ.