МАЈСТОРИЈЕ ОРЛОВА: Велика победа фудбалера Србије и ХОЛИВУДСКИ ПРЕОКРЕТ у Лос Анђелесу (ВИДЕО)

26.01.2023. 07:13
Fudbalska reprezentacija Srbije
Фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Подмлађена селекција наше земље изненадила домаћина САД.

Испраћени су из отаџбине са великом дозом скептицизма, а враћају се као хероји. Фудбалери Србије савладали су као гости селекцију САД са 2:1 (1:1) у пријатељској утакмици одиграној у Лос Анђелесу.

ЗВЕЗДИНО ДЕТЕ ОСТАЈЕ: Понуђено 14 милиона, али он НЕ ЖЕЛИ у Француску

"ПОБЕДОМ НА МАРАКАНИ ОКРЕЋЕМО СВЕ У НАШУ КОРИСТ": Саничанин пун амбиција пред наставак сезоне

СЛАЛОМ ВИГА У СТИЛУ КАМПАЦА: Мајсторија Аргентинца на дебију за Звезду

С обзиром на то да утакмица у комшилуку Холивуда није одиграна у ФИФА термину, селектор Драган Стојковић Пикси није могао да рачуна на најбољи тим. Екипу су чинили фудбалери из домаћег шампионата и то без играча из Црвене звезде и Партизана, плус три момка који играју у МЛС лиги у СА, и апсолутно су оправдали поверење…

Домаћин је повео у 29. минуту голом Брендона Васкеза, а онда је уследила мајсторија Луке Илића из слободног уарца. Везиста ТСЦ-а је левом ногом послао лопту по земљи поред живог зида за изједначење у финишу првог дела игре у 43. минуту.

Како је Србија завршила у првом, тако је наставила у другом полувремену. Вељко Симић је постигао у 46. минуту, испоставиће се, погодак одлуке за холивудски преокрет у “граду анђела”.

Luka Ilić
Лука Илић / Извор: МН Press

Овај тријумф ће много значити играчима који вребају шансу из прикрајка да се нађу у националном тиму у квалификацијама за Европско првенство које почиње у марту.