ГОЛЕАДА ЗА КРАЈ: Станојевићева Коња са играчем мање изборила реми у Истанбулу

07.06.2023. 21:21
Aleksandar Stanojević
Александар Станојевић / Извор: МН Press

Стављена завеса на турски шампионат.

Фудбалери Коњаспора, које са клупе предводи српски тренер Александар Станојевић, ремизирали су на гостовању Бешикташу (3:3) у последњој рунди турске Суперлиге.

ВЕЛИКА ПРИЛИКА ПРОПУШТЕНА: Саша Илић празних шака, Лудогорец одбранио титулу

ГОЛ-МАШИНА: Партизан доводи рођака бившег фудбалера Реал Мадрида (ВИДЕО)

ГОТОВО ЈЕ! Урошевић НАПУШТА Партизан и сели се на Кипар

Станојевић је клуб преузео на половини сезоне, у првих неколико месеци је било проблема, али је све кренуло у правом смеру после победе над, касније шампионом, Галатасарајем (2:1).

Посебно је форму Коња подигла у марту и априлу када су претрпели свега један пораз на осам утакмица. Првенство су на крају завршили на осмој позицији са истим бодовним салдом (51) колико и седмопласирани Карагумрук, а у последњем дуелу шампионата гледали смо праву голеаду на гостовању Бешикташу.

Бешикташ је водио са 2:0, тим српског тренера је преокренуо на 3:2, да би се на крају меч завршио нерешено 3:3.

Гости из Коње су од 66. минута имали играча мање јер је други жути картон у распону од само четири минута добио Улгин.

Резултати 38. кола: Бешикташ – Коњаспор 3:3,  Анкарагучу – Адана Демирспор 1:2, Гиресунспор – Анталијаспор 2:0, Истанбулспор – Имранијеспор 4:0.