ГРОБАРИ, ОБРАТИТЕ ПАЖЊУ: Тавамба постигао НАЈСМЕШНИЈИ гол у КАРИЈЕРИ (ВИДЕО)

22.12.2021. 19:03
Leandre Tavamba
Леандре Тавамба / Извор: МН Press

Ово му се никада није десило.

Сјајан меч у Купу Саудијске Арабије одиграли су у уторак Ал Тавон и Ал Тае. Екипа за коју са успехом наступа бивши нападач ФК Партизан Леандре Тавамба славила је резултатом 3:2, а велики љубимац Гробара је у потпуноси обележио овај дуел.

ЦРНЕ СЛУТЊЕ СУ СЕ ОБИСТИНИЛЕ: Нејмару стигле ОЧАЈНЕ вести!

СКАНДАЛ У СУПЕРЛИГИ: Поништен меч 21. кола, па регистрован службеним резултатом, ВЕЛИКЕ промене на ТАБЕЛИ

СРБИ СЕ РАДОВАЛИ: Миха и Сергеј славили на гостовањима

Наиме, Тавамба је био двоструки стрелац у тријумфу Ал Тавона, а посебно се прича о његовој спектакуларној мајсторији код првог гола домаћина.

Мреже су мировале до 31. минута, када је Данер донео вођство гостима, да би у наставку уследио ватромет голова. Најпре је Јохани дуплирао предност Ал Таеа и чинило се да је фавориту дошао крај такмичења.

Тада је на сцену ступио Камерунац и на ефектан начин постигао први, од своја два поготка.

После центаршута Каке, лопта је уз доста среће погодила Тавамбу, који је окретајући се покушавао да схвати шта се догодило, а онда скочио од радости због, испоставило се, одличног потеза.

Изједначење Тавону донео је Кака у 82. минуту, да би у судијској надокнади времена поново Леандре Тавамба ступио на сцену и новим голом израстао у јунака победе домаћина, постигавши трећи погодак вредан проласка у четвртфинале купа Саудијске Арабије.

Све најновије вести о ФК Партизан прочитајте ОВДЕ.

Погледајте како изгледа Сања Вукашиновић, стрелкиња Србије.