ГРОБАРИ ПРИЖЕЉКУЈУ РЕПРИЗУ ТОГ 26. МАЈА: Партизан ОКРЕНУО у финалу КУПА од 0:3 до 5:3!

26.05.2022. 13:26
Grobari
Гробари / Извор: МН Press

Невероватан меч.

ФК Партизан жели да сезону заврши успешно, а на путу им стоји Црвена звеза са којом играју финале Купа од 18 часова на стадиону "Рајко Митић". Гробари би се вероватно највише свидео епилог као у одлучујућој утракмици најмасовнијег такмичење сада већ давне 1957. који је одигран баш 26. маја.

ДА ЛИ ЋЕ МУ И САД БИТИ ПОТРЕБНО 88 МИНУТА ДА ГА УБАЦИ? Станојевић опет креће без Natha против Звезде, ово је очекиван састав

МАЛО КО ЈЕ ОВО ОЧЕКИВАО: Ево где се може гледати пренос финала Купа

ИЗАЂИ И БОРИ СЕ: Лесор има рецепт за финале против Звезде

Партизан је у финалу купа на ЈНА дочекао Раднички са Новог Београда, где на полувремену губио са 3:0, а на крају победио са 5:3.

- Док су играчи одмарали у свлачионици, на стадиону је опште расположење било у корист Радничког – утисак свих био је да ће победник из првог полувремена освојити пехар. И то не само због постигнутих голова. Раднички је тако добро играо, Партизан слабо и неповезано, па је било природно што су све шансе биле на страни Радничког - пренела је "Политика" те 1957. године.

Док су фудбалери Партизана покушавали да пронађу снагу, тактику и да поврате самопоуздање, изненада се у свлачионицу појавио Златко Чајковски, који је тада радио као тренер у Западној Немачкој.

Зебец је прешао на место вође, а Марко Валок је прекомандован на позицију левог крила, док су Бобек и Милош Милутиновић вребали из позадине.

Само два минута након почетка другог полувремена Партизан смањује предност на 3:1, након тог постигнутог гола креће све амбициозније ка голу Радничког. Притисак је брзо уродио плодом и смањују вођство Радничког на 3:2. Овде је било јасно да је у играчима Партизана нека непрепознатљива енергија и жеља за победом.

Након изведеног корнера, голман Радничког Благоје Видинић је лошом проценом излетео у празно, Марко Валок је пласирао лопту главом, лопта је била на самој гол линији и тада је Милан Љубеновић својом руком одбранио гол, па је досуђен пенал за црно-беле. Томислав Калоперовић је био прецизан са беле тачке и Партизан је успео да изједначи резултат већ у 65. минуту.

Два минута касније Милош Милутиновић постиже гол за предност Партизана, коначни резултат запечатио је Бранко Зебец у 76. минуту.