ХАЈДУК НА НАЈТЕЖЕМ ЗАДАТКУ: Сплићани заказали окршај са ПОЛУФИНАЛИСТОМ Лиге шампиона!

10.08.2022. 21:26
FK Hajduk Split
ФК Хајдук Сплит / Извор: Профимедиа

Плеј-оф квалификација за Лигу конференција.

Екипа Хајдука из Сплита пласира се у плеј-оф квалификација за треће по рангу УЕФА такмичење - Лигу конференција. Хрватска екипа је упркос поразу у реваншу (1:0) укупним резултатом 3:2 савладала Виторију Гимараес и тако прошла даље.

ОГЛАСИО СЕ ПРВИ ЧОВЕК АЈНТРАХТА: Костић је имао шансу да игра против Реала а не неког нижелигаша!

МА КАКАВ ДИБАЛА: "Највеће појачање Роме је Немања Матић" сматра Фабио Капело

ПРЕД ВРАТИМА МИЛАНА: Србина зову са Сан Сира!

Реванш у Португалу су обележили бројни инциденти навијачке групе "Торцида" која је правила велике проблеме организаторима, а чак се огласио и градоначелник Гимараеса који је рекао да им треба забранити да уђу на стадион.

Ипак, на крају су Сплићани ти који су отишли задовољнији са гостовања пошто леп гол бразилског нападача Андерсона у петом минуту меча није био довољан.

Умало да играчи Виторије стигну и до другог гола, односно продужетака, али је Тигао Силва у 77. минуту меча добио други жути тј. црвени картон и оставио екипу са минималним шансама за пролаз.

Хајдук неће имати лак посао у борби за групну фазу, а с обзиром на то да им је последња препрека екипа Виљареала, прошлогодишњи полуфиналиста Лиге шампиона.

БОНУС ВИДЕО: Погледајте умеће Дилете Леоте са лоптом