ХАОС У ВЕЛИКОМ ДЕРБИЈУ: Дортмунд ПРОКОЦКАО предност од 4:0!

25.11.2017. 17:52
FK Borusija Dortmund
ФК Борусија Дортмунд / Извор: Реутерс

"Милионери" наставили са турбулентним партијама.

Фудбалери Дортмунда и Шалкеа одиграли су спектакуларан дерби у 13. колу Бундеслиге. Било је прегршт голова, шанси, лепих потеза.. Епилог на крају је реми - 4:4.

Да тако може да се меч заврши нико није помислио већ после 25. минута. Наиме, домаћин је у том тренутку води са 4:0! Голове су постигли Обамејанг, Стамбули (аутогол), Геце и Гереиро.

Сви посетиоци на том мечу су рекли у глас да је готово, али тако нису мислили фудбалери Шалкеа. С обзиром на то да су гости у наставку меча надокнадили резултата. Прво су преко Бургшталера и Харита за четири минута преполовили резултат, а затим су голом Калиђурија стигли на погодак заостатка.

Тачку на сјајну игру Шалкеа ставио је Налдо, који је у 94. минуту после корнера постигао гол, за мук домаћих играча и навијача и потпну одушевељење свих који воле Шалке.