ХИЛАЛ НА СРПСКИ ПОГОН: Митар и Сергеј стрелци у победи у дербију (ВИДЕО)

27.10.2023. 22:17
Aleksandar Mitrović
Александар Митровић / Извор: Профимедиа

Српски нападач је уз то и промашио пенал.

Фудбалери Ал Хилала победили су на свом терену Ал Ахли резултатом 3:1, у великом дербију 11. кола најјаче лиге Саудијске Арабије.

ТИКЕТ МЕСЕЦА! Две недеље генијалног кладионичарског ума – са 270 динара до 250.000 евра!Promo

ОВО НИКАДА ЗВЕЗДА НИЈЕ РАДИЛА У ДОМАЋЕМ ПРВЕНСТВУ: Атипичан потез Барака БахараBarak Bahar, FK Crvena zvezda

ОВО НИКАДА ЗВЕЗДА НИЈЕ РАДИЛА У ДОМАЋЕМ ПРВЕНСТВУ: Атипичан потез Барака Бахара

РОМАНТИЧАРИ БЕЗ ТРИЈУМФА: ОФК Београд узео само бод у БанатуOFK Beograd

РОМАНТИЧАРИ БЕЗ ТРИЈУМФА: ОФК Београд узео само бод у Банату

Домаћи тим је славио на "српски погон", пошто су и Сергеј Милинковић-Савић и Александар Митровић тресли мрежу Едуара Мендија.

Сергеј је погодио већ у 45. секунди.

Наставио је тим Жоржа Жезуса да притиска ривала, а у 26. минуту је добио пенал. Одговорност је преузео Александар Митровић, силовито је тукао, али га је Менди прочитао и одбранио му је ударац са беле тачке.

Најбољи стрелац репрезентације Србије у историји се за промашени пенал искупио 11 минута касније. Рубен Невеш је пувукао акцију, програо Абдулхамида на десној страни, овај је упутио веома добар центаршут, а Митровић је, у свом стилу, главом са неких 14 метара послао лопту у мрежу, иза немоћног Мендија, за 2:0.

Ал Ахли се вратио у меч у 59. минуту и смањио на 2:1, када је Сен-Максиман матирао Боноа, после конфузије у одбрани Ал Хилала и асистенције Ријада Мареза.

Све је решено у 84. минуту. Ибањез и Менди се нису најбоље разумели, па је бразилски штопер покушао да главом врати лопту сенегалском чувару мреже, који је био лоше постављен, није могао да реагује, па је виђен комичан аутогол за 3:1.

Ал Хилал се учврстио на првом месту на табели са 29 бодова, док је Ал Ахли пети са 22 бода.