КУП КРАЉА: Валенсија се прошетала кроз Хихон

18.01.2023. 21:44
Edison Kavani
Едисон Кавани / Извор: Профимедиа

Рутинска победа.

Фудбалери Валенсије победили су у гостима екипу Спортинг Хихона резултатом 4:0 и тако се пласирали у четвртфинале Купа краља у Шпанији.

ДОСТА МУ ЈЕ БАРСЕЛОНЕ: Депај у Атлетику, цена ситница

АМЕРИКАНЦИ ПРОБАЈУ НОВЕ СНАГЕ ПРОТИВ СРБИЈЕ: Чак 13 ДЕБИТАНАТА излази на мегдан Пиксијевим момцима

БАВАРЦИ СЕ ПОХВАЛИЛИ: Ибрахимовић ПОТПИСАО за Баварце

Победника је решин већ у првом полувремену када су дошли до 3:0.

Већ у 10. минуту Едисон  Кавани је погодио мрежу за 1:0. У 21. минуту Валенсија је одрадила муњевиту контру, Клајверт је примио лопту на својој половини прошао до гола и пребацио голмана за 2:0.

Све је било готово када је у 39. минуту Лино проиграо Каванија који је својим другим голом повећао на 3:0.

У 64. минуту Дуро је проиграо Лина на петерцу који је само проследио лопту у мрежу за 0:4.

Валенсија се у четвртфиналу придружила Реал Сосиједаду и Севиљи, који су у уторак победили Мајорку и Алавес за пласман у наредну рунду.

Најновије вести о фудбалу прочитајте ОВДЕ.