ХНЛ: Ријека кикснула, Динамо први на табели

28.04.2024. 22:32
Stadion "Kantrida"
Стадион "Кантрида" / Извор: Профимедиа

Фудбалери Локомотиве су пред својим навијачима славили против Ријеке резултатом 3:1 у мечу 32. кола ХНЛ-а и сада је Динамо лидер шампионата Хрватске.

Затресла се мрежа Ријеке већ у 15. минуту, али је погодак Роберта Мудражије поништен након ВАР провере због офсајда.

Мудражија је ипак био тај који је Локосима донео предност. Играо се 37. минут. Убрзо у 43. уследио је нови шок за фудбалере из Кварнера. Марина Шотичек је повећао предност на 2:0 .

Направио је Жељко Сопић три измене на полувремену, па још једну у 57. минуту да би Ријека у 67. смањила на гол заостатка преко Хорхеа Обрегона.

Све дилеме око питања победника отклонио Шотичек својим другим поготком у шестом минуту судијске надокнаде.

Ријечани су овим поразом препустили прво место на табели актуелном шампиону Динаму из Загреба пред велики дерб на "Рујевици" у наредном колу, пред који "модри" имају поен више.