ЗВЕЗДА УЗ ДРАМУ ДО ПОЛУФИНАЛА: Црвено-бели на два корака од ДУПЛЕ круне!

02.06.2020. 17:28 19:00
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Сјајна утакмица.

Црвена звезда се пласирала у полуфинале Купа Србије победивши Инђију у гостима са 1:2 (0:2). Можда и најбоља утакмица црвено-белих од доласка Дејана Станковића обиловала је са прегршт шанси, а меч је обележио најбољом партијом од доласка на Маркану, репрезентативац Црне Горе Мирко Иванић.

Од самог старта утакмице видела се велика жеља црвено-белих, а горепоменути Иванић је сјајно диктирао темпо гостујуће екипе. Инђија је најбољу шансу имала када је  Лука Чермељ  сјајно реаговао на центаршут Михајла Бањца. Домаћа екипа се после тога практично није видела на терену, били су сведок надмоћи пулена популарног "Мистера".

Меч је практично решен у три минута. Сјајна сарадња Иванића и Ел Фарду Бена крунисана је голом и асистенцијом за обојицу фудбалера. Прво је бивши члан БАТЕ Борисова у 35 минуту сјајно реаговао на центаршут најбољег Звездиног играча током целе сезоне.  Готово идентичан погодак, само са друге стране терена видели смо у 38. минуту, а улоге су биле замењене, Иванић је центрирао док је Бен био најбољи у скоку. Резултат је био 0:2 и тако се отисло на одмор.

Друго полувреме је протекло у надмоћи црвено-белих, Вукановић је у 64. погодио стативу, а онда драма! Михаило Јовановић је у 87. минуту смањио резултат на 1:2 и тако унео нервозу у црвено-беле. Међутим, искуство је превагнуло, Милан Борјан и "друштво" су привели утакмицу крају, и тако обезбедили полуфинале Купа Србије.

А како је текао меч, можете прочитати у наставку текста.

КАКВО ПРИЗНАЊЕ ЗА ДЕЛИЈЕ И ЗВЕЗДУ: Шампион Србије четврти на СВЕТУ!

ЛЕПА ПРИЛИКА ЗА ЦРВЕНО-БЕЛЕ: Звездино дете слободно у избору новог клуба!

ЕКСПРЕСНО: Црвена звезда довела новог стратега за Лигу шампиона!

Крај утакмице.

92. минут
Другу стативу погађају црвено-бели, овај пут Томане.
90. минут
Играће се још три минута.
89. минут
Сјајна шанса за Гаврић, међутим тинејџер је лоше шутирао.
87. минут
Босанчић је добио жути картон.

86. минут
Гоооооооол!!! Инђија смањује на 1:2, Јовановић сјајно реагује на пас Димитрова.
85. минут
Панков и Гаврић улазе у игру, са терена излазе Иванић и Родић.
78. минут
После шута Илица Инђија је добила корнер, у том тренутку Марковић мења Илића, а Красића је заменио Димитријевић.
74. минут
Родић се после прекида сјајно убацио у казнени простор, али је лоше захватио лопту.
71. минут
Јованчић шутира високо преко гола.
69. минут
Друга измена у екипи гостију, Јовичић мења Вукановића.
64. минут
Одлична прилика за Вукановића, сјајно га је проиграо незаустављиви Иванић, статива спашава домаће
62. минут
Прва измена у Црвеној звезди, на терену је Томане, из игре је изашао Павков.
60. минут
Двострука измена у домаћем саставу, уместо Бањца и Бастајића у игри су Димитров и Милосављев
57. минут
Жути картон за Пуртића.
55. минут
Велика шанса за Павкова, међутим, високи нападач се не сналази најбоље.
53. минут
Иванић шутира са ивице казненог простора, лопта завршава високо преко гола.
51. минут
Вукановић улази у казнени простор, али не проналази слободног саиграча, Јовановић уз помоћ Чермеља избацује лопту.
47. минут
Инђија тражи пенал! Бањац се после дуела са Дегенеком нашао на земљи и казненом простору, судија Лукић одмахује руком
46. минут
Иванић наставља где је стао у првом полувремену, поново је центрирао, Вукановић шутира главом преко гола

Почело је друго полувреме.

Крај првог полувремена.

44. минут
Пети корнер за госте после којег се ништа значајно није десило.
42. минут
После кошкања на средини терена, жуте картоне добили су Видић и Павков.
41. минут
Какав шут Петровића, међутим лопта иде преко пречке.
38. минут
Гоооооол!!! 2:0. Иванић је дефинитвно "проиграо", овај пут је асистент. Сјајно је нашао Бена у срцу шеснаестерца, а нападач са Коморских Острва је био највиши у скоку.
35. минут
Гоооооол!!! Мирко Иванић! Репрезентативац Црне Горе сјајно реагује главом на центаршут Бена

29. минут
Најбоља прилика за Црвену звезду, Бен је шутирао слабијом, десном ногом, лопта иде неколико центиметара поред десне стативе.
26. минут
Трећи корнер за госте, Перковић сигурно хвата лопту.
23.минут
Инђија се потпуно ослободила притиска црвено-белих, Илић шутира право у Борјана.
21. минут
Први корнер за Инђију, после центрашута Бањца, Чермељ је сјајно реаговао, међутим Борјан је интервенисао и спасао сигуран гол.
16. минут
Жути картон за Јовановића, слободан ударац за Звезду са 20 метара, Бен је шутирао, али само до живог зида.
14. минут
Инђија прети, шут Бањца са 20 метара зауставља Борјан
13. минут
Бен је извео корнер са десне стране терена, РОдић је ухватио волеј,далеко преко гола
11.минут
Први покушај домаћих, Чермељ шутира са неких 35 метара, високо преко гола.
8. минут
Прва права шанса на утакмици, поново је Иванић центрирао, овог пута из корнера, Дегенек је шутирао главом високо преко гола.