МИЛАН СЛАВИО, ИНТЕР ИСПРАТИО: Наставља се најузбудљивија трка у Серији А годинама уназад (ВИДЕО)

01.05.2022. 20:17
Milan - Inter
Милан - Интер / Извор: Реутерс

"Росонери" имају пристојну предност, али има још по 270 минута фудбала.

Победио је Милан, узвратио је Интер. Шампионска трка између градских ривала у Серији А се наставља несмањеним интензитетом, после победе Интера у гостима против Удинезеа у 35. колу 2:1.

Челси, Рома и Славија са највећим квотама на свету вам помажу да се нађете у авиону за Катар

ПИКСИ У ШОКУ ПОСЛЕ СМРТИ ОСИМА: Интелигентан човек, оставио је дубок траг у мојој каријери

"ПАРТИЗАН БИ БИО КАО БАРСЕЛОНА": Осиму је тешко пао одлазак из црно-белог табора, желео је велика дела

Није допустио актуелни шампион још један кикс и прилику да Милан последња три кола дочека са четири или пет бодова предност. Силовито је кренула чета Симонеа Инзагија на Фриулију и већ у 12. минуту повела преко Ивана Перишића.

У 39. минуту Един Џеко је пао у шеснаестерцу, а на асистенцију ВАР судија Кифи је досудио најстрожу казну за Интер. Лаутаро Мартинез је погодио стативу, али је имао среће да му се лопта одбије на главу и затресао је мрежу за 2:0.

Покушао је Удинезе у наставку нешто да направи. Чак је успео да смањи голом Пусета у 72. минуту, међутим није било снаге за преокрет.

Раније током дана "Росонери" су славили против Фиорентине резултатом 1:0. Једини гол на Сан Сиру постигао је Рафаел Леао у 82. минуту.

Разлика између Милана и Интера је остала на два бода разлике у корист црвено-црних, три су кола до краја, а уколико екипе буду имале исти број поена на крају шампион ће бити Милан који има бољи међусобни скор.