ИСТОРИЈА У КАМЕРУНУ! Сенегал је шампион Африке

06.02.2022. 22:50
Senegal
Сенегал / Извор: Реутерс

Мане и Менди јунаци своје нације.

Фудбалска репрезентација Сенегала освојила је Афрички куп нација први пут у историји пошто је после пенала (5:3) савладала Египат.

АЈАКС НАСТАВЉА ДА ДОМИНИРА: Тадић асистирао, па промашио пенал

ПРЕОКРЕТОМ ДО ТИТУЛЕ: Португал је поново ЕВРОПСКИ шампион у футсалу

АЛБИНА ГОЛЧИНА, АЛВЕШОВ ШОУ: Барса патосирала Атлетико, на Камп Ноу пало ШЕСТ ГОЛОВА (ВИДЕО)

Није било голова после 120 минута, а Египту није помогао ни фантастични голман Абугабал који је проглашен играчем утакмице.

Абделмонем, који је направио пенал у петом минуту, промашио је пенал у трећој серији пошто је погодио стативу, али се опет истакао голман Египта, који је одбранио пенал Сару.

У четвртој пенал серији Лашин је промашио, тачније одбранио му је Менди и Садио Мане је постигао пенал који је донео први историјски трофеј Сенегалу.

Најновије вести из фудбала прочитајте ОВДЕ.