ИЗНЕНАЂЕЊЕ У ЈЕРЕВАНУ: Јерменија шокирала Републику Ирску

04.06.2022. 18:10
Fudbalska reprezentacija Republike Irske
Фудбалска репрезентација Републике Ирске / Извор: Реутерс

Јеидни погодак постигао је Спертсјан у 74. минуту.

Фудбалска репрезентација Јерменије приредила је изненађење у Јеревану пошто је савладала селекцију Републике Ирске са 1:0 (0:0) у првом мечу Групе 1 Дивизије Б у којој се налазе и селекције Шкоске и Украјине.

ЗАПАЛИ ЛЕТО СА 10 МИЛИОНА

ОЧЕКИВАНО: Роналдо добитник награде ''Ser Мет Безби''

ОРЛОВИ НА ТЕШКОМ ЗАДАТКУ: У Београд стиже више од 2000 Словенаца!

Иако су Ирци били фаворити пре меча, то се није толико видело на терену попшто је Јерменија било готово равноправан проитивник. После првог полувремена без голова у којем је Ирска пропустила и најбољу прилику на утакмици пошто је Огбене био непрецизан, Јерменија је у 74. минуту стигла до предности поготком Спертсјана.

Селекција Републике Ирске наставила је овим поразом лош низ пошто је ово била 11. утакмица без победе за изабранике селектора Стивена Кенија. У наредном колу 8. јуна Јерменија гостује у Шкотској, док Република Ирска дочекује Украјину. Меч првог кола између Шкотске и Украјине заказан је за 21. септембар.