КАВАНИ ПРИЗНАО: После пораза од Барселоне сам тражио помоћ психијатра

08.10.2022. 15:46
Edinson Kavani
Единсон Кавани / Извор: Профимедиа

Уругвајац тешко поднео невероватну елиминацију у осмини финала Лиге шампиона 2017.

Уругвајски фудбалски репрезентативац и бивши играч Пари Сен Жермена Единсон Кавани признао је да је због пораза од Барселоне резултатом 6:1 морао да потражи помоћ психијатра, преносе шпански медији. Кавани је тренутно члан Валенсије, а претходне две сезоне је играо за Манчестер јунајтед. Уругвајац је пре тога наступао за ПСЖ, Наполи, Палермо и Данубио.

ПРВЕНАЦ У ЛА ЛИГИ: Бабић ГЛАВОМ затресао мрежу Раја Ваљекана

МБАПЕ ПОСТАЈЕ НАЈПЛАЋЕНИЈИ НА СВЕТУ: Меси и Роналдо могу о овоме само да сањају

СВЕ ЈЕ СПРЕМНО ЗА ЖРЕБ: Србија добија ривале у квалификацијама за Евро 2024 (ФОТО)

Кавани је признао да је док је играо за ПСЖ доживео најтежи пораз у каријери. ПСЖ је 2017. године у првом мечу осмине финала победио Барселону 4:0, а у реваншу је било 6:1 за каталонски клуб. Барселона је тада повела 3:0, али је Кавани у 62. минуту смањио на 3:1. Каталонски клуб је потом головима Нејмара у 88. и 91. минуту повела 5:1, а онда је Серхи Роберто у 95. донео Барселони пласман у четвртфинале Лиге шампиона.

- Морао сам да одем на разговор са психијатром после меча са Барселоном. То је оставило велики траг на мене. Свестан сам да је реч само о фудбалу, али такве ствари вас погоде. Било ми је тесно, обливао ме хладан зној, имао сам нападе вртоглавице, плашио сам се да заспим... Лекар ми је у Паризу рекао да нисам једини коме се то догодило - рекао је Кавани.