КИША ГОЛОВА У ЕВРОПИ: Петарда Ливерпула и Бајера! Ајакс продужио агонију

26.10.2023. 23:21
FK Liverpul
ФК Ливерпул / Извор: Профимедиа

Треће коло Лиге Европе...

У вечерашњем термину од 21 сат одиграно је седам утакмица трећег кола групне фазе Лиге Европе.

ЛИГА ЕВРОПЕ: ТСЦ повео, а онда је Грифо хет-триком донео победу ФрајбургуFK TSC

ЛИГА ЕВРОПЕ: ТСЦ повео, а онда је Грифо хет-триком донео победу Фрајбургу

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Кошмар у Фиренци, Чука примила шест комадаFK Fiorentina

ЛИГА КОНФЕРЕНЦИЈА: Кошмар у Фиренци, Чука примила шест комада

ПИКСИ ВИДИШ ЛИ ОВО? Србин шампион и најбољи стрелац у Финској!Dragan Stojković Piksi

ПИКСИ ВИДИШ ЛИ ОВО? Србин шампион и најбољи стрелац у Финској!

ГРУПА Б

Фудбалери Брајтона савладали су на домаћем терену екипу Ајакса резултатом 2:0.

Домаћин је повео у 42. минуту голом Жоаоа Педра, да би у 53. мрежу "копљаника" затресао Ансу Фати који се очигледно налази у одличној форми откако је стигао на позајмицу из Барселоне.

Раније данас, Марсеј је на домаћем терену победио грчки АЕК са 3:1.

ГРУПА Е

Екипа Ливерпула убедљиво је тријумфовала над Тулузом на Енфилду са 5:1.

Питање победника било је решено практично већ после првих 45 минута, домаћин је до вођства стигао у деветом минуту голом Дијега Жоте, да би у 16. резултат поравнао Далинга.

До краја полувремена, Ливерпул је стигао до још два гола, прво је Ватару Ендо затресао мрежу ривала у 30, а четири минута касније и Дарвин Нунез.

На 4:1 повисио је Рајан Гравенберх у 65. минуту, да би "петарду" заокружио Мохамед Салах голом у трећем минуту надокнаде времена.

У истој групи, Унион је у Белгији савладао екипу ЛАСК-а из Линца са 2:1.

Гости су повели у 24. минуту голом Мозеса Усора на асистенцију бившег фудбалера Црвене звезде Филипа Стојковића, док је резултат изједначио поставио Пуертас у 84. минуту.

Победу Униону донео је Бургес у петом минуту надоканде времена.

ГРУПА Ф

Француски Рен славио је у Атини против Панатинаикоса са 2:1

Гости су повели у седмом минуту голом Гирија, да би у 50. удвостручили предност захваљујући Калимуенду.

Покушали су изабраници Ивана Јовановића да избегну пораз, Јоанидис је погодио са пенала у 61. минуту, али више од тога "зелени" нису могли.

Тако је Немања Матић славио у окршају српских фудбалера против Филипа Ђуричића и Филипа Младеновића.

ГРУПА Г

Фудбалери Роме тријумфовали су Риму над екипом Славије из Прага са 2:0.

Оба гола видели смо у првом полувремену, а "вучица" је стигла до вођства већ у првом минуту голом Едоарда Бовеа.

Другу асистенцију Ел Шаравија у гол је претворио Ромелу Лукаку који је у 17. минуту и поставио коначан резултат.

Српски репрезентативац Миле Свилар бранио је гол Роме током читавог меча.

У оквиру исте групе, Шериф је у Молдавији ремизирао са Серветом 1:1, голове су постигли Кривели у 41. и Анкеје у 80. минуту меча.

ГРУПА Х

Фудбалери Бајера из Леверкузена били су немилосрдни на домаћем терену пошто су декласирали Карабаг са 5:1.

После вођства домаћина голом Флоријана Вирца у петом минуту, уследило је изједначење екипе из Азербејџана са пенала који је реализовао Бајрамов.

Уследио је период одличне игре "фармацеута" који су до полувремена стекли два поготка предности захваљујући Грималду у  29. иБонифејсу у 35. минуту.

Шпански леви бек посебно је био инспирисан, па је погодио и у 55, да би три минута касније Тапсоба поставио коначних 5:1.