ЗВЕЗДА У ЛИГИ ЕВРОПЕ: Црвено-бели СЛАВИЛИ и у Румунији

26.08.2021. 20:01
FK Crvena zvezda
ФК Црвена звезда / Извор: МН Press

Клуж иде у Лигу конференција.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су се у Лигу Европе. Изабраници Дејана Станковића су славили против Клужа и у Румунији (2:1) и тако су оверили тријумф из Београда (4:0) и сада су се по пети пут узастопно пласирали у групну фазу једног од два најважнија европска такмичења. И Румуни настављају играње у Европи, али у Лиги конференција.

ОДРЖАН ЖРЕБ ЗА ЛИГУ ШАМПИОНА: Сви ОЧЕКУЈУ дуел Месија и Роналда

ЗЕМЉОТРЕС НА ОСТРВУ: Пеп Гвардиола НАПУШТА Манчестер Сити! Ево кога ће ТРЕНИРАТИ у будућности!

БРЗО ЋЕ НАЋИ ЗАМЕНУ: Ако оде Мбапе, ево ко су четири главна кандидата да дођу у ПСЖ

Утакмица је започела баш онако како су Звездаши замишљали. Повела је Црвена звезда већ у четвртом минуту и то после пенала. Корнер је био за Звезду повучен је са леђа Милош Дегенек и Енглез је оправдано показао на белу тачку. Александар Катаи је преузео одговорност и повели су Београђани са 1:0.

Кренули су тада Румуни, преузели су иницијативу и успели су да поравнају резултат у 34. минуту када Хрвату Дебељуху није било тешко да са пола метра главом погоди небрањену мрежу шампиона Србије.

Клуж - Црвена звезда 1:2 (1:1)

Стрелац: Дебељух 34.- Катаи 4. (пенал), Павков 53.

Стадион: Константин Радулеску (Клуж)

Судија: Мајкл Оливер (Енглеска)

Клуж: Арлаускис (од 46. Белграден) – Манеа, Ћоботариу, Граовац, Камора – Деак (од 66. Чипчуи), Родригес, Сигурјонсон, Костаче (од 73. Омрани) – Дебељух (од 73. Алибек), Паун (од 46. Петрила).

Црвена звезда: Борјан – Родић, Гобељић, Дегенек, Драговић (од 66. Панков) – Саного (од 77. Петровић), Канга, Иванић (од 67. Крстичић), Катаи (од 73. Николић), Бен – Павков (од 73. Диони).

У наставку је такође све кренуло по замислима Дејана Станковића и његових изабраника. После лепе контре резервни голман домаћих Белграден је додао лопту у ноге Милану Павкову и новопечени отац је рутински са неких 20 метара погодио празну мрежу и 53. моинуту Звезда је поново дошла у вођство.

Имали су домаћи сјајну прилику за изједначење. Ипак, Милан Борјан је "скинуо" пенал Деакуу. Када је Родригес у 79. минуту добио црвени картон, било је јасно да домаћин до победе не може да дође.

Ток меча можете да пратите овде.

КРАЈ УТАКМИЦЕ Звезда је славила са 2:1

88. минут
Диони још једном потврђује да није играч за Звезду! Није успо да постигне гол иако је био сам испред голаман домаћих на мање од десет метара и то по средини.
84. минут
Прилика за домаће, али Петрила је из добре позиције пуцао поред гола.
81. минут
Бен и Диони су имали шансу да дуплирају предност, али нису се снашли и остаје 1:2.
78. минут
Други жути картон тј. црвени за Родригеза. Звезда остаје са играчем више.
63. минут
Милан Борјан брани пенал Ћипријану Деаку.
62. минут
Драговић је фаулирао Дебељука и то је пенал за Клуж.
61. минут
Катаи упошљава Иванића, Мирко је желео да асистира уместо да пуца и пропала је феноменална прилика.
60. минут
Саного очајно испуцава лопту и ставтра прилику за домаћи тим, али Борјан не дозвољава да дође до поравнања.
53. минут
1:2!!! Милан Павков добија лопту од голмана Клужа и он рутински погађа пражну мрежу
47. минут
Бен покушава главом, али н ије том опасно.
46. минут
Почело је друго полувреме.

КРАЈ ПРВОГ ДЕЛА

45. минут
Играће се још два минута
43. минут
Лепа акција Звезда, али Ћоботарију избацује лопту.
38. минут
Иванић се убацивао у простор, али није успео да стигне до лопте.

34. минут
1:1!!!! Дебељух се добро кретао у сачекао је центаршут и са мање од пола метра поравнава резултат.
31. минут
Родић је лактом ударио противника и добио је жути картон.
25. минут
Борјан брани јак шут Сигурјонсона.
23. минут
Блок Драговића и Дегенека уз феноменалног Борјана била је довољна да се спасу црвено-бели после велике шансе за домаће.
17. минут
Паун је слабо пуцао са неких 17 метара. Борјан је лагано ухватио лопту.
11. минут
Умирена је игра сада је вероватно свима јасно да на овом мечу неће бити узбуђења.
4. минут
0:1!!! Катаи погађа са 11 метара.
3. минут
Лепа контра Црвене звезде и изборен је корнер. После првог одмах и други шут из угла и судија је свирао пенал за Звезду (повучен је Милош Дегенек).