КОЛИКО СМО ОЧЕКИВАЛИ, ОВО ЈЕ ОДЛИЧНО: Нови ПОРАЗ, али минималан младе репрезентације Србије

16.11.2021. 19:15
Slobodan Tedić
Слободан Тедић / Извор: МН Press

Слабо изгледају као тим.

Млада фудбалска репрезентација Србије (играчи до 21 године) забележила је нови пораз у квалификација за континентални шампионат. Украјина је на свом терену била боља од изабраника Александра Рогића и славила је  у мечу шестог кола квалификација за Европско првенство са 2:1.

БРИТАНЦИ ОДУШЕВЉЕНИ РАДОЊИЋЕМ: Потез српског репрезентативца једна од главних тема на Острву (ФОТО)

СРАМНО И БЕЗОБРАЗНО! Тзв. Косово тужи Србију УЕФА због славља у Лисабону (ФОТО)

КНИЊАНИН ПРОЗВАО РОНАЛДА: Сликао се са ДРЕСОМ Португалије, а позади ... (ФОТО)

Србија остаје на пет бодова на четири кола до краја, док је Украјина на 13 бодова на месту које води у бараж.

Домаћи су повели већ у 9. минуту.

Михаил Мудрик је проиграо Дмитрија Кривсива, који лако погађа на повратни пас за вођство домаћина у Лавову.

У 45. минуту је голман Црвене звезде Милош Гордић одбранио пенал Артему Бондаренку и оставио Србију у игри (више о томе прочитајте овде)

Наша селекција изједначила је у 78. минуту, када је погодио Стефан Митровић, на асистенцију Слободана Тедића.

Украјина је повела три минута касније преко Георгија Судакова и решила меч.

Наравно, нико није ни очекивао да Србија може овде нешто да уради, пошто је једина победа (а и једини голови под вое утакмице) у овим квалификација остварену у Јерменији. Ни тај резултат од 4:1 за Србију није био нереалан, јер су домаћи били близу да поведу у самој завршници.

Онда су изабраници тадашњег селектора Звонка Живковића погодили три пута уз промашен пенал у последњих десет минута и стигли до тријумфа.

Нисмо победили ни Фарска Острва, ни Северну Македонију, а губили смо од Украјине и Француске и дефинитивно ова група добрих фудбалера није тим, нити ће то постати