КОМЈУНИТИ ШИЛД: Драма на Вемблију решена после пенала

04.08.2019. 18:09
Pep Gvardiola i Jirgen Klop
Пеп Гвардиола и Јирген Клоп / Извор: Реутерс

Само један играч није погодио мрежу са беле тачке.

Фудбалери Манчерстер ситија освојили су Комјунити шилд победом над Ливерпулом после бољег извођења пенала (5:4). Најпре су Грађани дошли у вођство голом Рахима Стерлинга, али је коначан резултат регуларног дела утакмице поставио Џоел Матип. Ипак, пулени Пепа Гвардиоле су били сигурнији у пенал серији и са собом су однели први трофеј у новој сезони.

БИО ЈЕ НА ПРАГУ ХУМСКЕ, АЛИ ЈЕ СКРЕНУО: Копитовић отворио душу после одласка у БАТЕ

У јеку борбе за Лигу шампиона, Милојевић стао раме уз раме са тренерским ВЕЛИКАНИМА

ВЕЛИКА ЗВЕЗДА СТИЖЕ НА ВЕЛОДРОМ: Радоњић добија саиграча од 140 милиона евра

Предност Ситију донео је Рахим Стерлинг у 12. минуту утакмице када се на петерцу одлично снашао после лепе акције својих саиграча.

Резултат је поравнао Џоел Матип ударцем главом у 77. минуту после центаршута Вирџила ван Дајка са леве стране.

На прагу победе у 90. минуту био је Ливерпул када је Кајл Вокер избио лопту са гол линије после шута Мохамеда Салаха.

У пенал серији су фудбалери Манчестер ситија погодили мрежу свих пет пута, а голман Грађана Клаудио Браво је израстао у хероја одбраном Жоржињу Вајналдуму.

Погледајте како изгледа Софија Томала, девојка Лориса Каријуса.