КОПА ЛИБЕРТАДОРЕС: Палмеирас у 99. минуту стигао до наслова најбољег у Јужној Америци (ВИДЕО)

30.01.2021. 23:20
FK Palmeiras
ФК Палмеирас / Извор: Реутерс

Португалац Абел Фереира који са клупе предводи клуб из Сао Паула постао је тек трећи европски тренер који је освојио престижно континентално такмичење.

Фудбалери Палмеираса савладали су Сантос на легендарној Маракани у финалу Копа Либертадорес резултатом 1:0 (0:0).

НЕ ЗНАТЕ ГДЕ ЋЕТЕ ЗА ВИКЕНД? ОВДЕ вас чека убедљиво најбоља забава!

ЛУДНИЦА, ШТА ЈЕ ОВО!? Фалко већ направио шоу, дигао хотел у Турској на ноге - фудбалери Звезде у ТРАНСУ! (ВИДЕО)

ПРОВОЦИРАО ИБРУ, А ОН ПРОМАШИО Миха викнуо за Златана: "Не брини, он не зна да шутира пенале!" (ВИДЕО)

"Велики зелени" су до трофеја чеканог 22 године стигли након драме у самом финишу меча. Судија Патрисио Лостау је меч у Рио де Жанеиро продужио за 8 минута, али се све одужило након црвеног картона који је добио тренер црно-белих Кука.

Међутим, 99. минуту уследио је шок за Сантос, односно велика радост за навијаче Палмеираса, Брено Лопес је на асистенцију Ронија савладао Џона Виктора.

Руку на срце, утакмица ће се памтити само по поготку Лопеса, али остаће записана у историји.

Португалац Абел Фереира који са клупе предводи клуб из Сао Паула постао је тек трећи европски тренер који је освојио Копа Либертадорес. Пре њега то су учинили Жорж Жесус 2019. (Фламенго) и Мирко Јозић 1991. године (Коло Коло).