КРАЈ НА ЕВРОСЦЕНИ: Војводина испала из квалификација за Лигу конференција

03.08.2023. 22:00
FK Vojvodina
ФК Војводина / Извор: МН Press

Ривал славио у оба меча.

Фудбалери новосадске  Војводине испали су из квалификација за Лигу конференција, пошто су вечерас на свом "Карађорђу" пред око 6.000 гледалаца у реванш мечу другог кола квалификација за Лигу конференција поражени од кипарског АПОЕЛ-а са 2:1.

ВОЈВОДИНА – АПОЕЛ 1:2

Стрелци: Дејан Зукић у 37. минуту за Војводину, Кингсли Сарфо у 29. и Ефрем у 74. минуту за АПОЕЛ. Стадион: „Карађорђе“ у Новом Саду. Гледалаца: око 6.000.

ВОЈВОДИНА: Царевић – Јеличић (86. Вукчевић), Траоре, Црномарковић, Лазаревић (86. Бјековић) – Милосављевић, У. Николић (76. Радуловић), Зукић – Барај (76. Ивановић), Вукић (62. Малбашић), Чумић. Тренер: Радослав Батак.

АПОЕЛ: Белец – Чибаке, Креспо, Двали, Сушић – Костадинов, Далцио (84. Вилафањез), Сарфо (69. Петровић) – Едуардо Вилсон (60. Ефрем), Квилитаја (84. Томане), Фетфацидис (69. Гавриел). Тренер: Са Пинто.

Први меч завршен је победом Кипрана 2:1, голове су тада постигли Квитала и Дали, а за Новосађане Зукић.

Није Војводина добро почела меч, иако су њени играчи од првог минута имали велику подршку са трибина. Кипрани су као и у првој утакмици први дошли до гола. Стрелац је у 27. минуту био Кингсли Сарфо.

Одлично је капитен Војводине Никола Чумић између два дефанзивца протурио лопту до Дејана Зукића, који је још боље шутирао и изједначио резултат на 1:1.

Фудбалери Војводине никако нису успевали да створе изгледнију прилику, да би у 74. минуту уследио хладан туш. Судија је показао на једанестерац за Апоел јер је лопта погодила у руку несрећног Траореа. Најстржу казну извео је Ефрем и снажним ударцем савладао Царевића – 1:2. Треба напоменути да у првом полувремену није досуђен једанаестерац за Лале.

Било је то све од Војводине ове године у Европи.

АПОЕЛ ће у трећем колу квалификација за УЕФА Лигу конференције играти против екипе Дила Гори (Грузија) која је била боља од Ворскле (Украјина).