”КРАЉЕВИ” ОСВОЈИЛИ КУП КРАЉА: Реал срушио Осасуну и по 20. пут подигао пехар!

07.05.2023. 08:38
FK Real Madrid
ФК Реал Мадрид / Извор: Профимедиа

Сјајна партија Мадриђана..

Фудбалери Реал Мадрида по 20. пут у историји освојили су трофеј у Купу краља. Изабраници Карла Анчелотија су у финалу на "Ла Картухи" у Севиљи победили екипу Осасуне резултатом 2:1.

Црвена звезда отвара пут за ангажман Марка Николића

БАЈЕРН СВЕ БЛИЖИ ТИТУЛИ: Гнабри и Сане покорили Бремен

ПРЕМИЈЕР ЛИГА: Салах срушио Бренфорд и постао ЛЕГЕНДА Ливерпула

Јунак је био Родриго, који је постигао оба гола и тако донео трећи трофеј у сезони "краљевском" клубу.

Реал је до вођства стигао већ у другом минуту, када је Винисијус сјајно прошао по левој страни, а потом и асистирао земљаку.

Винисијус је правио чуда у првом полувремену, Бензема је имао још једну добру шансу, док је пречку из слободњака погодио Алаба.

Казна за Мадриђане стигла је у наставку, пошто је у 58. минуту Лукас Торо лепим дроп-кик ударцем са дистанце изједначио резултат.

Није желео Реал да се игра, пошто већ за неколико дана игра полуфинале Лиге шампиона са Манчестер ситијем.

Желели су све да заврше у регуларном делу сусрета и у томе су и успели, захваљујући другом голу Родрига у 70. минуту.

Нашао се после продора Винисијуса и шута Кроса на правом месту и послао је у мрежу иза леђа Ерери.

Тим из Памплоне је покушавао да стигне бар до продужетака, близу су били у надокнади, али је Карвахал код једне ситуације одлично реаговао у петерцу и спречио изједначење.

Највећи успех Осасуне остаје финале Купа краља из 2005. године.