КУП ИТАЛИЈЕ: Миха после ИСПАО из такмичења - Влаховић и Миленковић прошли даље!

25.11.2020. 21:43
Siniša Mihajlović
Синиша Михајловић / Извор: Профимедиа

Захухтава се на чизми.

Наредну рунду Купа Италије обезбедили су Парма, Емполи, Каљари, Специја и Фиорентина. Болоња, коју предводи Синиша Михајловић, је после продужетака испала од Специје, која ће у наредној рунди играти против Роме. После 90 минута резултат је био нерешен 2:2, а у продужецима су гости дали два гола и победили 4:2.

КАКО ВАМ ОВО ЗВУЧИ: Стадион у Напуљу добија име по Марадони!

БРАЋА НЕ ЗАБОРАВЉАЈУ ЈАГОДУ: "Гате 7" окачио транспарент у част Марка Ивковића (ФОТО)

АЛБАНАЦ ПРОВОЦИРАО РОНАЛДА: Португалац ПОКАЗАО какав је господин (ФОТО)

Стрелци за екипу Синише Михајловића били су Бароу (13) и Орсолини 45 (Б), за Специју Пиколи (5), Фариас (64) и Мађоре (100, 119).

И Фиорентина је играла продужетке, али је прошла даље против Удинеза. Гол одлуке постигао је Монтиел у 112. минуту. Тако су Љубичасти остварили прву победу под новим тренером Ћезареом Пранделијем.

У стартној постави Фиорентине били су Никола Миленковић и Душан Влаховић, који је замењен у финишу меча. На клупи Удинезеа је остао Петар Мићин.

Парма ће у шеснаестини финала играти против Лација пошто је на свом терену победио друголигаша Козенцу са 2:1. Двоструки стрелац био је Хуан Брунета (13. и 39. минут), док је гол за Козенцу постигао Корси (38).

Емполи је прошао даље без борбе, јер Бреша није ни дошла на меч због проблема са коронавирусом. Емполи ће у наредној рунди играти пеотив Наполија.

Рикардо Сотил је у 93. минуту савладао Ивора Пандура и донео Каљарију победу над Вероном 2:1 и пролаз у наредну рунду где ће играти са Аталантом. Претходно је Алберто Ћери довео Каљари у вођство, а изједначио је Ебрима Коли двадесетак минута пре краја.

Каљари је само неколико сати пре меча остао без Ђованија Симеонеа, који је био позитиван на Covid-19, али је и без њега успео да победи Верону. Тренер гостију Иван Јурић није уводио у игру младог имењака Ивана Илића.