КУП НЕМАЧКЕ: Српски Бајерн ПРЕОКРЕТОМ у финале!

17.02.2018. 20:58
Sale
Сале / Извор: МН Press

Селектор Орлова Ђорђевић обрадовао се повратку репрезентативца Србије на паркет.

Кошаркаши Бајерна из Минхена, које са клупе предводи селектор Србије Александар Ђорђевић, пласирали су се у финале Купа Немачке после победе над Улмом (84:73).

СЕНЗАЦИЈА У КУПУ ГРЧКЕ: Шакота СРУШИО Оли и ПАО за ПЕХАР после 14 година! (ВИДЕО)

АЛИМПИЈЕВИЋ: Сачували смо енергију за финале

ФОТКА МЕСЕЦА! Погледајте слику из Ниша која је ОДУШЕВИЛА навијаче ВЕЧИТИХ ривала (ФОТО)

Тим из Минхена добио је прву четвртину (25-22), међутим, Улм је отишао на велики одмор са пола коша предности (41-42). Преломна је била трећа четвртина, Баварци су добили тај период са 11 разлике, вођство су држали до краја утакмице и оправдали улогу фаворита.

Меч је обележио Џаред Канингем са 22 поена, девет мање дао је Рединг, док је бивши центар Црвене звезде Маик Цирбес постигао 10 поена.

Репрезентативац Србије Стефан Јовић провео је на терену 22 и по минута, забележио по пет поена и додавање, а имао је и две украдене лопте.

Сјајна вест за селектора Ђорђевића да је после паузе заиграо и Владимир Лучић. Бивши кошаркаш Партизана се опоравио од повреде, али за шест минута проведених у игри није успео да се упише у стрелце.

Код пораженог тима, Исак Фоту је имао 21 поен, некадашњи бек црвено-белих Рајан Томпсон убацио је 12, а Батлер два мање.