КУП СРБИЈЕ: Шоу у Инђији, пет голова за пола сата, Нови Пазар први четвртфиналиста

05.12.2023. 15:20
FK Novi Pazar
ФК Нови Пазар / Извор: МН Press

Гости оправдали улогу фаворита.

Фудбалери Новог Пазара први су четврфиналисти Купа Србији пошто су победили Инђију са 2:3 (2:3) у провом мечу 1/8 финала најмасовнијег такмичења. Гости су оправдали улогу фаворита, домаћи тима је пружио жесток отпор, а занимљиво је да је сви пет голова пало у први пола сата игре.

ТРЕНЕР ВОЖДОВЦА: Имамо највише амбиције у Купу СрбијеMarko Savić

ТРЕНЕР ВОЖДОВЦА: Имамо највише амбиције у Купу Србије

Бесплатан улаз за децу за утакмицу Звезде и Радничког, али под једним условомFK Crvena zvezda

Бесплатан улаз за децу за утакмицу Звезде и Радничког, али под једним условом

Драган Стојковић Пикси: "Никад не бих тренирао Звезду"Dragan Stojković Piksi

Драган Стојковић Пикси: "Никад не бих тренирао Звезду"

Гости су оправдали улогу фаворита иако су играли без прве звезде Амдема Љајића, домаћи тима је пружио жесток отпор, а занимљиво је да је сви пет голова пало у први пола сата игре.

Нови Пазар је повео голом Богдановског у 6. минуту. У 17. минуту је већ било 2:0 за госте, а стрелац са пенала био је Ергелаш. Само четири минута касније је исти играч повисио на 3:0.

Ипак, у 29. минуту је Којић смањио на 3:1, а неколико десетина секунди касније је Десанчић погодио за 3:2. Тада је деловало да то неће да буде коначан резултат, али јесте био. До краја утакмице видели смо неколико добрих шанси са обе стране, а најближи голу био је нападач Новог Пазара – Обрадовић, који је погодио пречку.