КУП СРБИЈЕ: Звезда се мучила у Шапцу, али није дозволила изненађење (ВИДЕО)

29.09.2022. 18:00
Nemanja Milunović
Немања Милуновић / Извор: МН Press

Стрелци за црвено-беле Милуновић и Кангва.

Фудбалери Црвене звезде пласирали су у осмину финала Купа Србије пошто су у Шапцу савладали Мачву са 2:0 (0:0). Гол одлуке постигао је Немања Милуновић у 48. минуту, а тријумф црвено-белих потврдио је Кингс Кангва у зауставаном времену.

СЛЕДЕЋА ЈЕ ЗВЕЗДА? Фудбалери Радничког победу над Партизаном прославили у кафани, па прозвали ЦРВЕНО-БЕЛЕ (ВИДЕО)

МА ОСВАЈАМО: Србија је сада 10. фаворит за титулу светског првака!

ШОКАНТНА ОДЛУКА РЕАЛА: Бензему мења највећа ЗВЕЗДА Премијер лиге, цена 180 милиона (ФОТО)

Изабраници Милоша Милојевића доминирали су од почетка меча, имали иницијативу током првог полувремена, извели и седам корнера, али никако нису успевали да дођу до вођства. Фудбалери Мачве су се определили за чување свог гола и шансу тражили из ретких контра удара.

Ипак, први корнер у другом полувремену донео је радост црвено-белима. Одлично је центрирао Александар Катаи, а на правом месту био је Немања Милуновић и матирао немоћног Самуровића.

Могла је Црвена звезда да после водећег гола осигура победу, али изгледне прилике нису искористили Митровић, Панков и Катаи. Београђани су могли да буду кажњени за промашаје, јер су Шапчани у финишу имали две солидне прилике.

Ипак, све је решио Кингс Кангва у зауставном времену. Искористио је конфузију у дефанзивној линији Мачве и са пет метара несметано затресао мрежу Самуровића.

МАЧВА - ЦРВЕНА ЗВЕЗДА 0:2 (0:0)

СТРЕЛЦИ: Милуновић 48, Кангва 90 3

СТАДИОН: Градски у Шапцу.

СУДИЈА Милан Илић (Ћуприја).

МАЧВА: Самуровић, Поповић, Стевановић, Јефтић, Враштановић (од 60. Бранковић), Марјановић, Ристивојевић, Адамовић, Радуновић (од 73. Нешковић), Савковић (од 60. Белић), Пејовић (од 60. Капетановић)

ЦРВЕНА ЗВЕЗДА: Поповић, Гобељић, Панков, Милуновић, Родић, Саного (од 88. Срнић), Николић (од 64. Кангва), Иванић (од 88. Мотика), Катаи (од 77. Крстчић), Митровић, Кулибали (од 64. Пешић).

БОНУС ВИДЕО: Погледајте Снежану Борјан, супругу Милана Борјана, како ужива на базену