КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Белгијанци не скидају ногу са гаса, 8 од 8, савладан и Казахстан (ФОТО)

13.10.2019. 18:25
Fudbalska reprezentacija Belgije
Фудбалска репрезентација Белгије / Извор: Реутерс

Изабраници Роберта Мартинеза већ обезбедили пласман на шампионат Старог континента.

Фудбалска репрезентација прославила је пласман на Европско првенство 2020, остварен у прошлом колу, слављем против Казахстана са 2:0 (1:0). Иако првој репрезентацији на светској ранг листи победа није била потребна, изабраници Роберта Мартинеза максимално су одрадили посао у Казахстану.

СТРАШНО: Тешка повреда Алексиса Санчеза...(ФОТО)

ПОСЛЕ ПРИЧЕ ДА ЈЕ У СУКОБУ СА ЈОВИЋЕМ! Ево шта је на то рекао селектор Тумбаковић!

ЗВЕЗДИН ЈУНАК У НОВОЈ УЛОЗИ: Вукановић шетао и открио МНОГО тога занимљивог о себи (ВИДЕО)

Повели су у 21. минуту преко Батшуаија, коме је сјајно асистирао Денис Прат, а 1:0 је био и резултат на крају првог полувремена. Само осам минут игре у другом полувремену било је довољна да Белгија поведе са 2:0 пошто је Еден Азар асистирао Менијеу за вођство од 2:0. Имала је Белгија још неколико шанси до краја меча, али промене резултата није било.

Ово је била осма победа Белгије у исто толико кола квалификација што је и рекорд ове репрезентација, а нЕвропско првенство би могли да оду и са максималним учинком у групи.