КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЕП: Пречка спасила бод Аустрији у Бриселу, Португал лако против БиХ

17.06.2023. 22:55
Romelu Lukaku
Ромелу Лукаку / Извор: Реутерс

Данас је одиграно 11 утакмица трећег кола.

Најзанимљивији меч недељног програма трећег кола квалификација за Европско првенство одиграли су у Бриселу репрезентације Белгије и Аустрије, а утакмица је завршена резултатом 1:1 (0:1), мада домаћин има разлога да жалои за сва три бода.

ИСТЕКАО МУ УГОВОР: Још један одлазак из Партизана (ФОТО)

ЧУДЕСАН ПРЕОКРЕТ У ОСЛУ: Шкотска за 120 секунди стигла до победе против Норвешке

РЕМИ ПО МЕРИ СРБИЈЕ: Црна Гора и Мађарска одиграле без голова у Подгорици

Аустријанци су успели да шокирају Белгијанце у 22. минуту, тачније учинио је то Мангала аутоголом и тако довео госте који су бил иаутсајдери у овом мечу, у вођство. Успели су Аустријанци да одоле и са предношћу оду на велики одмор. У наставку је Белгија кренула у тотални напад, али је Аустрија прва имала добру прилику да повећа предност преко Марка Арнаутовића чији је ударац одбранио Тибо Куртоа у 59. Минут касније је Лукаку шутирао са ивице шеснаестерца мало поред гола, али се исправио у 61. минуту када је постигао погодак за изједначење. У 68. минуту су Аустријанци поново могли до вођства, али је Пошов ударац  одбранио Куртоа. У завршници је две добре прилике пропустио Лукаку пошто је оба пута шутирао поред гола, да би у судијској надоканди Тилеманс са 16 метара погодио пречку па је у Бриселу ипак остало 1:1.

Португал није имао имао много муке са Босном и Херцеговином и славио је са 3:0. Одиграл ису Португлаци колико им је било потребно, а блистао је Бруно Фернандеш који је прво асистирао у 44. минуту Бернарду Силви за вођство на полувремену, да би играч Манчестер Јунајтеда у других 45 минута са два гола потврдио победу Португала, у 77. и 90 3. минуту.