ГОЛЕАДА НА МАРАКАНИ: Србија није могла против Португалије и турског судије Чакира (ВИДЕО)

07.09.2019. 21:27 17:13
Nikola Milenković
Никола Миленковић / Извор: МН Press

Штета.

Фудбалска репрезентација Србије поражена је од Португалије резултатом 4:2 у утакмици квалификација за Европско првенство 2020. године. Актуелни шампион Старог континента је показао квалитет, али је имао и велику помоћ турског судије Чунејта Чакира, као и његових помоћника. При вођству гостију од 2:1 је Турчин пропустио прилику да досуди пенал за Орлове после старта над Коларовим, а потом је следећи гол за Португалију постигао Кристијано Роналдо из спорне ситуације.

ОН ЈЕ СРУШИО АМЕРИЧКИ ДРИМ ТИМ: Ево како данас изгледа Милан Гуровић – НЕПРЕПОЗНАТЉИВ! (ФОТО)

ОВО ВАМ ЈЕ СИГУРНО ПРОМАКЛО: Амери на овај начин могу да остану БЕЗ пласмана у четвртфинале

КО СЕ ОВОМЕ НАДАО? Изашла ЛУДА квота за меч Србије и Шпаније!

Уживо дешавања са стадиона "Рајко Митић" можете пратити из минута у минут на порталу Србија Данас.

КРАЈ:
Утакмица је завршена резултатом 2:4.
90 3. минут:
Шутирао је Катаи, али је Руи Патрисио укротио његов шут.
90. минут:
Играће се још пет минута.
89. минут:
Жути картон је добио Вилијам Карваљо због фаула над Тадићем.
87. минут:
Лука Јовић је у игри уместо Луке Миливојевића.
86. минут:
Гол 2:4! Бернардо Силва са неких 13 метара лагано тресе мрежу Дмитровића.
85. минут:
ГОООООЛ 2:3! Митровић је стрелац.
83. минут:
Александар Катаи је заменио Филипа Костића.
82. минут:
Љајић је шутирао, али поред гола.
80. минут:
Гол 1:3! Роналдо враћа два гола предности Португалији из спорне ситуације. Проиграо га је Бернардо Силва, а фудбалер Јувентуса који је био на ивици офсајда је затресао мрежу Дмитровића.
72. минут:
Навијачи и играчи Србије су тражили пенал после старта над Коларовим, али Чакир је само одмахнуо руком.
70. минут:
На терену је Жоао Феликс уместо Гонсала Гуедеша.
69. минут:
Шутирао је Љајић, а Руи Патрисио је крајњим напорима одбио лопту у корнер.
68. минут:
ГОООООООЛ 1:2! Миленковић је стрелац. Тадић је извео корнер, а дефанзивац Фјорентине је био најбољи у скоку и затресао је мрежу.
65. минут:
Жути картон је добио Александар Коларов због фаула над Семедом који је претходио повреди Барселониног десног бека. Семеда је заменио Жоао Кансело.
63. минут:
Нелсон Семедо се жали на повреду и неће моћи да настави меч.
59. минут:
Прву измену је направио Љубиша Тумбаковић. На терену је Адем Љајић уместо Дарка Лазовића.
58. минут:
Гол 0:2! Гонсало Гуедеш је дриблингом преварио Максимовића и потом прецизним ударцем затресао мрежу.
51. минут:
Покушао је Лука Миловојевић да донесе изједначење Србији, али је његов шут са дистанце ипак био за мало непрецизан.
50. минут:
Поново је било опасно по Орлове. Роналдо је директно шутирао из слободног ударца, али је исход био исти као и два минута раније. Лопта је прохујала поред гола.
48. минут:
Велика опасност по Србију. Шутирао је Роналдо са ивице казненог простора, али је лопта прошла тик поред стативе.
46. минут:
Почело је друго полувреме, а селектори нису направили ниједну измену.
ПОЛУВРЕМЕ:
Завршено је првих 45 минута. Португалија води голом Вилијама Карваља.
42. минут:
Гол 0:1! Вилијам Карваљо је донео предност Португалији. После центаршута са десне стране, сударили су се Дмитровић и Миленковић, а везиста гостију је то искористио и послао је лопту у мрежу.
39. минут:
Жути картон добио је Рубен Дијаш због повлачења Лазовића.
38. минут:
Убацио је Лазовић лопту у срце шеснаестерца одакле је Коларов шутирао десном ногом, али поред гола Португалаца.
27. минут:
Костић је незгодно убацио лопту са леве стране, али то заправо није био ни шут ни центаршут.
23. минут:
Без превеликих узбуђења у Љутице Богдана.
13. минут:
Први покушај Португалаца. Гонсало Гуедеш је шутирао са дистанце, али прилично непрецизно.
10. минут:
Жути картон добио је Никола Максимовић због фаула над Кристијаном Роналдом.
3. минут:
Прва шанса за Србију. Центрирао је Костић са леве стране, Митровић је главом спустио лопту за Тадића, овај је шутирао, али је сигуран на голу био Руи Патрисио.
1. минут:
Утакмица је почела, а са центра су кренули фудбалери Србије. Већ на старту се на повреду жали Гонсало Гуедеш кога је закачио Никола Миленковић, након што се оклизнуо.

Тренутно се интонирају химне Португалије и Србије.

Фудбалери су изашли на терен.

ОВО ЈОШ НИКАДА НИСТЕ ВИДЕЛИ: Снимак посвећен Владе Дивцу који ће вас бацити на теме! (ВИДЕО)

КОБИ И АЈВЕРСОН СУ БИЛИ У ЧУДУ: Пеђа је стигао на драфт, а шеф НБА је урадио оно што сада НЕ БИ СМЕО (ВИДЕО)

СЈАЈНА АТМОСФЕРА У СРБИЈИ: ЕВО шта се деси кад Марјановић уђе у свлачионицу! (ВИДЕО)

СРБИЈА - ПОРТУГАЛИЈА 2:4

СТАДИОН: "Рајко Митић" (Београд)

СУДИЈА: Чунејт Чакир (Турска)

СТРЕЛЦИ: Миленковић 68. Митровић 85. - Карваљо 42. Гуедеш 58. Роналдо 80. Бернардо Силва 86.

СРБИЈА: Дмитровић - Миленковић, Максимовић, Настасић, Коларов - Миливојевић (од 87. Јовић), Матић - Лазовић (од 59. Љајић), Тадић, Костић (од 83. Катаи) - Митровић. Клупа: Рајковић, Радуновић, Спајић, Рукавина, Гобељић, Младеновић, Лукић, Милинковић-Савић, Љајић, Катаи, Радоњић и Јовић. Селектор: Љубиша Тумбаковић.

ПОРТУГАЛИЈА: Руи Патрисио - Семедо (од 65. Кансело), Фонте, Рубен Дијаш, Рафаел Гереиро - Данило Переира, Вилијам Карваљо, Бруно Фернандеш - Роналдо, Гонсало Гуедеш (од 70. Жоао Феликс), Бернардо Силва. Клупа: Жозе Са, Бето, Данијел Карико, Жоао Мутињо, Диого Жота, Рафа Силва, Ренато Санчес, Рубен Невеш, Марио Руи, Жоао Кансело, Пици и Жоао Феликс. Селектор: Фернандо Сантош.

У наставку погледајте стање на табели квалификационе групе Б.