КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА КАТАР: Ирска стигла до првог тријумфа! Швеђани вратили ЛАЖНУ државу на своје место

09.10.2021. 20:13
Azerbejdžan - Republika Irska
Азербејџан - Република Ирска / Извор: Реутерс

Азербејџан још није славио.

Фудбалска репрезентација такозваног Косова поражена је на гостовању од Шведске резултатом 3:0, у мечу групе Б квалификација за Мундијал који ће играти у Катару следеће године.

MOZZART ДАЈЕ НАЈВЕЋЕ КВОТЕ НА СВЕТУ: БиХ 2,00, Шведска 1,43, Шкотска 2,00, Мађарска 2,45!

КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Луксембург - Србија (УЖИВО)

ПОСЛЕ НЕИСПЛАЋЕНИХ ДУГОВАЊА: Владан Милојевић се ВРАЋА у добро му познато првенство

Тзв. Косово се добро држалона старту, али их је у 29. минуту начео Емил Форсберг са беле тачке. Домаћи су победу потврдили у другом полувремену, преко Исака у 62, односно Квајсона у 79. минуту.

Скандинавска репрезентација је тако пришла на бод од водеће Шпаније, с тим да Швеђани имају и утакмицу мање.

У оквиру групе А, у којој се налази Србија, у Бакуу је одигран дуел између Азербејџана и Републике Ирске. Гости су славили са убедљивих 3:0 и тако дошли до првог тријумфа у овим квалификацијама.