КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА ЛЕ: Пораз који НЕ БОЛИ, Партизан ИДЕ у плеј-оф (ВИДЕО+ФОТО)

15.08.2019. 18:31
FK Partizan
ФК Партизан / Извор: Фото: partizan.rs/SD Илустрација

Судија је био Кавана из Енглеске.

Фудбалери Партизана су се пласирали у плеј-оф Лиге Европе, упркос поразу у реваншу са Малатијом. Пре недељу дана, у првом мечу 3. кола квалификација било је 3:1 за српски тим, а вечерас на "Малатија арени" 1:0 за турски. Једини гол већ у 7. минуту дао је Адис Јаховић, после велике грешке Владимира Стојковића и дефанзиваца црно-белих. Међутим, после тог кикса, у другом полувремену чувар мреже Парног ваљка се искупио. Црно-бели су били много бољи у београдском мечу, па је пласман у последњу рунду квалификација изборен уз доста проблема. У сваком случају, за пласман у групну фазу Лиге Европе биће потребна много боља игре. У том двомечу играће против бољег из окршаја Молде - Арис.

Стартна постава црно-белих је била офанзивна, пошто су ту били Сејдуба Сума, Такума Асано и Умару Садик, али то није дало резултат јер није било голова. Додуше, Садик је био најближи постизању поготка, али је Фабијан Фарнол крајем првог полувремена два пута узастопно зауставио његов покушај. У последњих 20-ак минута, Малатија се приближавала голу гостију, а у судијској надокнади (седам минута) могли су до гола који би је водио даље. Ипак, Јаховић није успео да стигне пас Морикеа Фофане и постигне нови гол. Али пре тога је и Садик био близу гола.

Све у свему, Партизаново издање за заборав, али ће се дуже памтити пролаз даље. Већ у недељу, Партизан ће одмерити снаге са Радом у 5. колу Суперлиге Србије. Играће се у Хумској.

Како је било из минута у минут прочитајте у наставку текста.

Фудбалери Партизана се боре за пролаз у плеј-оф Лиге Европе, а ривал им је Малатија. Прошле недеље у првој утакмици 3. кола квалификација у Хумској је било 3:1 за црно-беле, па екипа Сава Милошевића има велике шансе за пролазак даље.

Дешавања из Турске са стадиона у Малатији, из минута у минут можете да пратите УЖИВО на порталу Србија Данас

МИЛОШЕВИЋ ИЗАБРАО: Нема брањења резултата, Партизан у ОФАНЗИВИ (САСТАВИ)

НЕ ПРЕДАЈУ СЕ: Вулетић објаснио како ће се борити против казне УЕФА

ПОТВРЂЕНО: Одређене судије, зна се ко ће судити Звезди, а ко Партизану (ФОТО)

КРАЈ УТАКМИЦЕ

90 6. минут
Уместо Садика Ожеговић. Пре тога озбиљне прилике на обе стране. Могли су до гола и Партизан и Малатија.

Игра се још седам минута

87. минут
Садик са десне стране, али лош центаршут.
85. минут
Опет краћи прекид због навијача. Утакмица се наставља.
81. минут
Слободњак са Суму. Убрзо и корнер. Опет Сума на прву стативу, али прекратко. Нова измена, уместо Суме Лазар Павловић.
77. минут
Стојковић брани чист гол. Био је офсајд, али одлична интервенција голмана Партизана.
76. минут
Остојић обара Јаховића. Слободан ударац са десне стране. Остојић добија картон.
74. минут
Уместо Гиљермеа Тозлу. Нема више измена за Турке. Милошевић направио само једну.
71. минут
Лутовац уместо Тошића. Ово је прва измена у редовима Партизана.
68. минут
Нова измена у Малатији. Бифума излази. Фофана улази.
63. минут
Асано варком уз леву аут линију избацује Чагирана који га обара и добија жути картон. Међутим, у наставку акције не успева Партизан да уради нешто више.
55. минут
Бифума пролази поред двојице, са леве стране. Чалали шутира, али Остојић блокира. Опасност је прошла. Није било наивно. У наставку, навијачи гађају Стојковића. Жали се судији Кавани због убачене флашице воде.
52. минут
Дуел Садика и дефанзивца Малатије. Судар главама и обојица су на земљи. Устају и Партизанов нападач добија жути картон. Већ га је добио Шћекић.
47. минут
Тошић притиска последњу линију, али лопта ипак одлази у гол-аут.

Нема промена на полувремену.

Иако губи, Партизан има резултат који га води у последње коло квалификација.

КРАЈ ПОЛУВРЕМЕНА

45 1. минут
Фаул над Асаном. Тошић центрира. Главом Садик, голман брани. Садик још једном, али се спасио домаћин. Нова одбрана.

43. минут
Павловић у последњем тренутку сече лопту на петерцу. Корнер за домаћина, али се Партизан брани. Лопта за Стојковића.
42. минут
Сума покушава да отме лопту дефанзивцу, али га у том покушају погађа у руку. Лопта за домаћина.
33. минут
Садик на ивици казненог простор. Оборен, али нема прекршаја за Партизан. Била би то добра прилика за црно-беле.
30. минут
Бифума у казненом простору. Шутира са десетак метара, али поред гола.
17. минут
Турци траже пенал због играња руком Павловића. Судија Кавана показује да се игра настави.
15. минут
Асано са леве стране, после асистенције Суме. Јапанац искоса шутира, али замало непрецизно. Преко пречке.
10. минут
Измена код домаћина. Улази Чагиран излази Чебаке.
7. минут
Води домаћин. Јаховић је стрелац. Користи лошу реакцију голмана Стојковића који истрчава. То користи Јаховић који пребацује главом чувара мреже Партизана. Али Стојковић није једини кривац, могли су боље да реагују и дефанзивци.
3. минут
Сума ка Асану који је у казненом простору. Лопта је пресечена.

Утакмица почиње...

Као и дочек за екипу Партизана.

FK Malatija - FK Partizan
ФК Малатија - ФК Партизан / Извор: Србија Данас

Можете и да погледате стартну поставу Партизана. Стартер је и Такума Асано, први пут од доласка.

МАЛАТИЈА - ПАРТИЗАН 1:0

СТРЕЛЦИ: Јаховић 7.

СТАДИОН: "Малатија арена" (Малатија)

СУДИЈА: Крив Кавана (Енглеска)

МАЛАТИЈА: Фарнол, Чебаке (од 10. Чагиран), Мина, Акбаш, Каш, Шалали, Јилдирим, Торе, Гиљерме (од 74. Тозлу), Бифума (од 68. Фофана), Јаховић

ПАРТИЗАН: Стојковић, Милетић, Остојић, С. Павловић, Урошевић, Шћекић, Здјелар, Тошић (од 71. Лутовац), Сума (од 81. Л. Павловић), Асано, Садик.