Квалификације за Лигу Европе: Флоријана - Црвена звезда 3:3 (КРАЈ)

06.07.2017. 20:25
FKCZ12
ФКЦЗ12 / Извор: МН Press

Најтрофејнији српски клуб у првом мечу победио 3:0.

Црвена звезда после победе 3:0 на домаћем терену гостује Флоријани на Малти у реванш мечу првог колу квалификација за Лигу Европе и очекује се да изабраници Владана Милојевића без већих проблема обезбеде пласман у наредно коло. Милојевић је направио само једну промену у стартној постави у односу на меч одигран у Београду, у тиму је Урош Рачић уместо Мичела Доналда, који ће каријеру највероватније наставити у Генћлербирлигију. Останите уз портал Србија Данас и пратите уживо дешавања са Малте где Звезду бодри група од око стотинак Делија.

Матићу пропада трансфер у Манчестер: Због овог играча Мурињо се одриче Србина (ФОТО)

Скок фудбалера Србије: Орлови са комшијама деле ново место на ФИФА ранг листи

Флоријана: Грек, Балдакино, Пепе, Пизани, Борг, Кабрал, Хенрике, Фонтанеља, Варела, Најар, Веља.

Црвена звезда: Манојловић, Стојковић, Фримпонг, Савић, Анђелковић, Рачић, Ле Талек, Срнић, Милић, Рикардињо, Боаћи.

Преломили: Евролига и Еврокуп праве велику промену која ће много утицати на српску кошарку (ФОТО)

84. минут - 3:3 - Варела постиже гол и одмах после тога добија директан црвени картон због приговора грчком судији.

80. минут - ЦРВЕНИ картон за Гобељића.

2:3 - Веља смањује у 78. минуту.

ГООООООЛ 76. минут - Милијаш је стрелац, асистент Боаћи, играч утакмице.

73. минут - Гобељић мења Рикардиња.

ГОООООООООООООООЛ 70. минут - Поново Боаћи. Акцију је покренуо резервиста Милијаш, Анђелковић је центрирао са леве стране, а нападач из гане се одлично снашао у шеснаестерцу и погодио за 2:1.

63. минут - прва измена у Звезди, искусни Ненад Милијаш улази уместо Немање Милића.

63. минут - шанса за Звезду, Анђелковић шутира преко гола.

53. минут - нови жути картон за играче Флоријане, "пожутео" је стрелац гола Пизани.

Друго полувреме

Крај првог полувремена

1:1 - 45 3 - пенал за Флоријану. Капитен Звезде Душан Анђелковић је срушио Кабрала, а судија из Грчке је показао на белу тачку. Стрелац са пенала био је Пизани. Пеналу је претходила велика грешка Фримпонга.

39. минут - Срнић је имао одличну шансу за дуплирање вођства, али је голман Флоријане одбранио.

36. минут - прва промена на утакмици, у екипи Флоријане. Уместо Пепа ушао је Нијасон.

30. минут - Звезда доминира тереном, делује да је питање тренутка кад ће бити дуплирано вођство гостију.

21. минут - нова јавна опомена за домаћине, Варела је уписан у судијску бележницу.

18. минут - жути картон за Фонтанељу из Флоријане.

Књига спала на вечите у Европи: Крај за Војводину и Младост (ВИДЕО)

ГОООООООЛ - Звезда води од 13. минута, стрелац је, а ко би други, Ричмонд Боаћи. Асистент је млађани Урош Рачић.

- Почетак меча припада Звезди која има апсолутну иницијативу. Прву шансу Звезда је имала у 8. минуту, кад је Анђелковић утрчао у казнени простор по левој страни, додао лопту Милићу, али дефанзивци Флоријане блокирају његов шут и шаљу лопту у корнер.