КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Бугари ШОКИРАЛИ европског шампиона, Швеђани САПЛЕЛИ Фурију!

02.09.2021. 23:02
fudbalska reprezentacija Italije
фудбалска репрезентација Италије / Извор: Реутерс

Сензација у Фиренци.

Широм Европе играни су мечеви квалификација за Светско првенство наредне године у Катару, а највеће изненађење приредила је селекција Бугарске која је ремизирала у Фиренци против европског шампиона Италије - 1:1 (1:1).

РЕШЕНА МИСТЕРИЈА: Роналдо ће у Манчестеру носити легендарни број (ФОТО)

ВЕЧИТИ ПОНОВО НА УДАРУ: ФСС казнио Звезду, Партизан на ТАПЕТУ!

РЕАЛ У ПРОБЛЕМУ: Мбапе УЦЕНИО Мадриђане

Ништа мање изненађење приредили су Швеђани који су у "Б" групи, на свом терену, савладали Шпанце 2:1 головима Исака и Клаесона. Но, кренимо редом.

Актуелни првак Старог континента селекција Италије угостила је Бугарску у "Ц" групи, на "Артемио Франкију и словила је за изразитог фаворита.

Азури су повели већ у 16. минуту голом Федерика Кијезе, међутим, нападач Асколија Атанас Илиев донео је огроман бод бугарској селекцији у финишу првог полувремена. Испоставило се да је његов погодак означио и коначан резултат меча, пошто су гости до краја одолели свим нападима Италијанима, упркос многобројним шансама европских шампиона.

У другом мечу ове групе, Северна Ирска је протутњала кроз Виљнус, декласиравши Литванце са 1:4.

Иако је Карлос Солер најавио победу Црвене фурије у Стокхолму против Шведске већ у 5. минуту, само 60 секунди касније изједначење Швеђанима донео је Исак.

Потпуни преокрет и тријумф селекцији Три круне донео је Клаесон у 57. минуту, после асистенције Кулушевског, па је Шведска задржала ореол непобедивости у овој групи. Селекција тзв Косова славила је на гостовању Грузији и уписала прву победу у квалификацијама за Мондијал.

У групи "Е", репрезентација Естоније је голом Каита повела након само 120 секунди игре против фаворизованих Белгијанаца. То као да је разљутило Црвене ђаволе, који су до полувремена преокренули резултат у своју корист, а на крају меча напунили мрежу домаћина и тријумфовали са убедљивих 2:5. За победника је два гола постигао Ромелу Лукаку, а по један Ванакен, Вицел и Фоке.

Чешка је голом Барака у 34. минуту савладала Белорусију у Острави, а правду у овом мечу делио је најбољи српски судија Срђан Јовановић.

Мађари су одолели Енглезима у првом полувремену, али је Горди Албион у наставку сместио чак четири лопте у мрежу противника. Победу Саутгејтовом тиму донели су Стерлинг, Кејн, Мегвајер и Рајс.

Роберт Левандовски је против Албанаца донео вођство Пољској, који су до краја полувремена успели да изједначе преко Чикалешија. Домаћин је у другом делу постигао још три гола и потврдио епитет фаворита, наставивши трку са Енглезима у "И" групи.

Мучила се Немачка у Лихтештајну, све до финиша полувремена, када је Тимо Вернер пробио бункер домаћина. Победу Панцерима од 2:0 потврдио је Лирој Сане у 77. минуту, али су Немци и даље на другој позицији иза Јерменије, која је ремизирала без голова на гостовању Северној Македонији.

Кикс Јермена искористила је и Румунија, која је тријумфом на Исланду од 2:0 стигла до шестог бода. Победу нашим источним суседима донели су Ман у 47. и Станчију у 83. минуту.