КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Преокрет, па ФРКА у Боливији! Меси избегао ЛИНЧОВАЊЕ!

14.10.2020. 07:40
Lautaro Martínez
Лаутаро Мартíнез / Извор: Реутерс

Прштало у Ла Пазу.

Настављене су квалификације у Јужној Америци, за одлазак на Светско првенство у Катру. По традицији, најинтересантнији меч одиграли су Боливија и Аргентина у Ла Пазу, а Гаучоси су прекинули пост дуг 15 година и славили у утакмици пуној набоја са 2:1.

ЛИГА НАЦИЈА: Немци на једвите јаде узели бод после 0:2 и 2:3 са Шпанцима - ЛОБ нежан попут Сергејевог

ТУМБАКОВИЋ ОТВОРЕНО У ИСТАНБУЛУ: Борићемо се за добар резултат, наш циљ је био бараж

РЕШЕН РЕБУС: Откривено зашто у репрезентацији Србије неће бити Душана Тадића!

Подсетимо да је Аргентина један од најубедљивијих пораза у историји, доживела управо на гостовању Боливији са 1:6, било је то 2009. године, када су боје Гаучоса бранили: Меси, Тевез, Ди Марија, Агуеро, Занети, Маскерано...

Оправдање за очајне резултате Гаучоса у Ла Пазу треба тражити у податку да је престоница Боливије град са највишом надморском висином на свету са 3.600 метара.

Иначе, Аргентина је последњи тријумф у Боливији забележила сада већ давне 2005. и од тада нису знали за победу све до синоћног меча, када су у чудној утакмици славили изабраници Лионела Скалонија.

Домаћини су повели први преко искусног Марсела Мартинса који је у 24. минуту главом крунисао лепу акцију, али је изједначење донео Лаутаро Мартинез и то случајно, тако што је изблокирао домаћег штопера при покушају да избије лопту у самом финишу првог полувремена.

Аргентина је у наставку била боља, а коначан тријумф донео јој је Анхел Кореа у 79. минуту. Асистент је био играч утакмице Лаутаро Мартинез па је екипа Лионела Скалонија однела сва три бода и има стопроцентни учинак после два кола.

Дуел Боливије и Аргентине није могао да прође без варница, па је у завршници, након последњег судијског звиждука, дошло до велике гужве на терену. Марсело Мартинс, домаћи фудбалер, покушао је да се обрачуна са капитеном Барселоне Леом Месијем, којег су саиграчи спасили жешћег сукоба и батина које је могао да добије.

Остало је нејасно зашто је уопште дошло до њиховог сукоба, али Меси је у сваком случају задовољнији напустио стадион у Ла Пазу.

Погледајте како изгледа Јована Ђорђевић, супруга Филипа Ђорђевића.