КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Реми Српкиња у Аустрији

05.04.2018. 22:47
Ženska fudbalska reprezentacija Srbije
Женска фудбалска репрезентација Србије / Извор: МН Press

Добар меч фудбалских репрезентативки.

Репрезентација Србије у женском фудбалу изборила је реми против Аустрије у квалификацијама за Светско првенство. Против фаворизованих фудбалерки Аустрије српска селекција успела је да освоји једна бод пошто је сусрет у Мариа Енцерсдорфу, покрај Беча, завршен резултатом 1:1 (1:1).

ГРУПА СМРТИ ЈЕ БЛАГА РЕЧ: Орлићи заиста нису имали СРЕЋЕ (ФОТО)

ЈОКАНА ЗОВЕ ЧЕЛСИ: Овај клуб је ипак био бржи и понудио УГОВОР српском менаџеру (ФОТО)

Србија је, захваљујући Марији Радојичић веома брзо дошла у вођство. Већ у петом минуту репрезентативка Србије успела је да матира противничког голмана и српски тим доведе у вођство. Након на кратко одбрањеног шута са стране, Радојичић  је са око 12 метара била слободна и јаким шутем лопту послала у мрежу. Брзи гол Србије изненадио је Аустријанке, којима је дуго требало да се поврате. Међутим, када су се вратиле својој игри Аустријанке су ређале шансе. Најпре је у 25. минуту Сара Задразил након соло акције промашила гол, али само шест минута касније Никол Била је, после слободног ударца, послала лопту у правцу гола. Александра Лазаревић покушала је да спречи улазак лопте у гол, али је у томе била неуспешна те су Аустријанке изједначиле.

ПОТПИСАО: Милан решио питање тренера за наредну сезону (ФОТО)

У другом полувремену до 67.минути су обе репрезентације биле изједначене, док аустријска репрезентација није поново појачала темпо. У више наврата су Аустријанке имале шансе, али су имале тешкоће да прођу српски дефанзивни ред. Иначе Аустрија је у овом дуелу била фаворит пошто је прошлог септембра у Србији савладала нашу репрезентацију са 4:0. Србија је остала не четвртом месту у групи са четири бода, иза Аустрије и Финске са по седам, док је првопласирана Шпанија са девет бодова. Израел је последњи са само једним бодом.

Све најновије спортске вести можете да прочитате ОВДЕ.