КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СП: Бразил и Аргентина све ближи Мундијалу, буди се Чиле (ВИДЕО)

15.10.2021. 08:20
Brazil
Бразил / Извор: Реутерс

Утакмице 12.кола.

У ноћи између четвртка и петка су одиграни мечеви 12. кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство у Катару. Бразил, Аргентина, Боливија и Чиле су славили, док је меч Колумбије и Еквадора завршен без голова.

ЛИВЕРПУЛ СЕ НАМЕРАЧИО НА БРАЗИЛЦА: Редси желе ФАНТАСИЧНОГ дриблера (ФОТО)

РОНАЛДО ИМА ФАВОРИТА: Дајте му Златну лопту, бруталан је већ 10 година (ФОТО)

СВЕЦИ НЕ ЖАЛЕ НОВАЦ ЗА ОВО ПОЈАЧАЊЕ: Нуде му плату од 42 милиона евра (ФОТО)

Селекција актуелног шампиона Јужне Америке Аргентине, минималним резултатом је савладала Перу, 1:0. Једини гол за домаће је постигао Лаутаро Мартинез у 44. минуту. Сјајно је по левој страни прошао Молина, упутио је добар центаршут, а фудбалер Интера је главом погодио мрежу Галесеа. Најбољу прилику за госте је имао Јотун у 65. минуту. Фудбалер мексичког Круз Азула је промашио пенал, погодио је само пречку. Ово је 25 узастопна утакмица без пораза на свом терену за чету селектора Скалонија.

Чиле је остварио другу узастопну победу у овим квалификација, они су савладали Венецуелу 3:0, на свом терену. Голове су постигли Пулгар x2 и Бреретон.

Бразил је у дербију вечери дочекао Уругвај и убедљиво славио 4:1. Нејмар је отворио серију голова у 10. минуту. Резултат је повећао Рафиња у 18. минуту. Фудбалер Лидса је постигао још један погодак у 58. минуту. Утешни гол за Уругвај је дело Луиса Суареза у 77. минуту. А убедљиву победу Бразила је оверио Габриел Барбоса у 83. минуту.

У првој утакмици вечери Колумбија и Еквадор су одиграли 0:0.

Није било довољно играчима две репрезентације ни 106 минута да затресу мрежу.

Додатно је све продужио ВАР у 101. минуту – Јери Мина је натрчао на лопту у великој гужви у казненом простору и донео коначно вођство Колумбији, али је радост домаћих трајала кратко. Судија је гледао снимак и на крају поништио гол због играња руком.

Боливија је савладала Парагвај 4:0. Голове су постигли Рамаиљо, Виљароел, Абрего и Фернандез.

Бразил се налази на првом месту са 31.бодом, Аргентина има 25. Еквадор има 17, Колумбија и Уругвај деле четврто место са по 16 бодова, док је Чиле на 13 бодова. Боливија је на седмом месту са једним бодом мање.