КВАЛИФИКАЦИЈЕ ЗА СВЕТСКО ПРВЕНСТВО: Реванши ће одлучити нових пет путника у Катар, Египат се "свети" Сенегалу

25.03.2022. 22:39
Amr Varda
Амр Варда / Извор: Профимедиа

Борбено на свим теренима Црног континента.

Фудбалери репрезентације Египта победили су Сенегал у Каиру са 1:0 (1:0) у првом квалификационом мечу баража за Светско првенство у Катару.

БОРЈАН МОЖЕ НА СРБИЈУ: Познати нови ривали Орлова на Светском првенству

ПРОКЛЕТСТВО ШАМПИОНА ЕВРОПЕ: Историја се понавља, титула на ЕУРУ "спречава" одлазак на Мундијал

"Фарони" су близу освете за пораз у финалу Купа афричких нација. На препуном стадиону у Каиру, Египат је уз доста среће славио захваљујући аутоголом Сиса и то у првом минуту меча.

До краја сусрета није било промене резултата, па тако Египћани путују у Сенегал са голом предности.

Камерун је изгубио су од Алжира на свом терену, а Ислам Слимани је у 40. минуту јединим голом на утакмици направио разлику.

Минималац је уписао и Тунис против Малија, док су Конго и Мароко одиграли 1:1, а Гана и Нигерија играли без голова.

Очигледно је да ће се све решавати у реваншима, који се играју 29. марта, када ћемо добити још пет учесника Мундијала.